• BlackRose
    #49
    Vista... jól sikerült, de... az UI nincs befejezve, vagy ha igen akkor piszokul elszúrták. Na de nézzétek csak meg magatok, nincs folytonosság, x féle menű, x féle toolbar, menű sétálás közben egyik helyen kék select megy kék selectre, másiknál a két kék közé beszúródik néhány milisec-re egy szűrke 3D select (ez múlasztás), némely programban a színválasztó dialógusnál a more colors fele le van vágva, a Windows Journálban a toolbárban levő combo box belevág az előtte levő buttonba, szóval múlasztások de nagy múlasztások. Ugyanakkor az UI egyenessen csúnya, pl. a shadow nem természetes és goromba, az ablakok címe körüli glow pocsék rosszúl néz ki, Italic nem való a képernyőre, a felbontás nem elég... sorolni lehetne még egy darabig, de minek.

    Amúgy, ha elveszteném a szépségérzetemet és a pixel perfect filozófiámat a Vista nagyon jó OS, a pocsék UI (grafikai szempontból mert az UI ergonómiai és használhatósági (usability) szempontból fantasztikus) alatt, nagyon nagy dolog történt. És a Vista fogyni fog az nem kérdés, remélem, hogy egy SP-vel kijavítják az UI hibákat és egy emberibb, vékonyabb és sokkal szebb UI-t kap, és konzisztenset. Az Office 2003 UI az MS legjobb UI-je, minden a helyén van, pixel perfect és konzisztens (minden Office programban teljesen egyforma), a Vista és az Office 2007 esetében ez közelről sem igaz. Szerintem itt egy WORK IN PROGRESS van, és a Microsoft csak kénytelen volt kiadni az RTM-et, publish and improve... de ugye ez akár a Linux és az Open Source filozófiája is lehet, ott is sok minden különböző fokozaton van, van ami már jól kidolgozott, van ami még ver. 0.43 stb... na nem védem az MS-t, a Vistától többet vártam UI szempontból, viszont kevesebbet általában, ezért meg vagyok elégedve, csak ne kellene nézni azt a ronda felületet, de lehet, hogy az MS a PowerShell-t azért fejlesztette ki :))) back to the command prompt, mert a graphic designerek szar munkát csináltak...