• BiroAndras
    #25
    "Akkor azért ment gond nélkül a Pre RC1-en, utána meg még az RTM-en sem."

    Az RC1-en biztosan nem ment. Nem tudom, hogy miért.

    "És ha nem kell, akkor mi van? OS nélkül hogy használom a gépet?"

    "Mondom PC-re (!) ráteszed a kalózOSX-et és kipróbálod."

    Nem erről beszélek. Az volt a kérdés, hogy ha veszel egy Mac-et, akkor hogy lesz hozzá OS-ed? Benne van a gép árában, külön lehet venni, vagy hogy? De igazából ez is csak részletkérdés, a lényeg, hogy mindenképpen megfizeted az árát, hiszen az Apple nem jótékonysági egylet, hanem profitorientált cég.

    "nem úgy mint a fos PC-n, amire nem lehet OSX-et telepíteni."

    Azért, mert a fos Apple nem engedi, meg a HW támogatás minimális benne.

    "Nekem 1,5 éve van netem és csak 1 vírust, azt is Vistán."

    Vistán hogy sikerült?

    "Szóval ezt objektíven írtam."

    N

    "Nekem 90%-ban az instabilitással van bajom"

    Semmi baj nincs a win stabilitásával. Csak annyi kell hozzá, hogy megfelelő minőségű legyen a HW, és a driverek. És persze az sem árt, ha nincs agyonhúzva a proci.
    Elég sok tapasztalatom van az XP-vel, és eddig kékhalált kizárólag HW vagy driver hiba esetén láttam.

    "és az alapból az egésszel."

    Hát, ha alapból nem tetszik, az ellen nincs mit tenni.

    "Az OSX 5-10 másodperc alatt feláll a rendszer. Winfosnál ezt hol mondhatod el"

    Én láttam win98-at 2 sec alatt felállni (beleszámolva a POST-ot is). Az a trükk, hogy ki kell venni a hálókártyát.
    De az XP hálózatostól is feláll kb. 10 másodperc alatt, ha nincs agyontelepítve.
    Egyébként szerintem ma már nem igazán lényeges, hogy mennyi idő alatt áll fel a gép, mivel úgyis egész nap megy. Legfeljebb laptopoknál számít, de azok meg hibernációval simán 5 másodpercen belül felélednek. A Vistánál meg 1-2 másodperc StandBy módból (ilyenkor a memória tartalma megmarad).

    "még ha 3GHz-es Core Duo-d van 4 giga rammal?"

    Az indulás sebessége nem nagyon függ a procitól. Inkább a vinyó sebessége számít, és esetleg a memória, ha negyon kevés van. Én még 128 mega RAM-mal kezdtem használni az XP-t, és akkor se volt gond a teljesítményével.

    "Egy 400MHz-es G3-as Power Book-on ismerősömnek megy Tiger alatt (az XP-vel kb egyszerre kiadott OSX némileg a Vista tudásával) a PhotoShop és a többi erőforrászabáló progi is.
    Szóval ennyit a multitaskingról és a többiről."

    Miért, XP-n nem fut? Egyébként azt is vedd figyelembe, hogy a G3 jóval alacsonyabb frekvencián üzemelt, mint az akkori x86-ok, így nem lehet egy 400MHz-es PC-hez hasonlítani.