31 korházunk marad ami mindig nyitva áll
  • Dave John
    #37
    A minimálbérek emeléséről: nem kell gazdasági háttérismeretekkel rendelkezni csak egy kis józan paraszti ésszel. Tegyük fel: emeljük a minimálbéreket az állami cégeknél. Jóember örül h kap sok pénzt, hétvégén elmegy költeni és vesz ezt-azt.. a gazdaság "dübörög" hiszen juhéé van vásárlóérő.. Hehe de ugye az állambácsinak fizetnie is kell ám valamiből a megemelkedett fizetést ezért hát nagy könnyezések közepette elbocsájtják az emberkéket.. Mivel a jóemberek többsége képtelen elhelyezkedni ezért segélyen fog élni amit megint az állambácsi fog fizetni... ördögi kör :/ A külföldi cégekről nem beszéltem de az államnak azok a "jokerek" a pakliban. Le lehet húzni róluk az adót ( már ha nem fenyegetőznek azzal h akkor elhúznak olcsóbb országba), sok embert foglalkoztatnak akik szépen fizetik a lét hmmm. Így hát mi a megoldás a kedves politikusok szerint? Adjunk el mindent a külföldieknek.. Hehe ezzel viszont az a baj ha mindent eladunk akkor MO képtelen lesz önmagát ellátni, még a kenyeret is importálni fogják?Lol. Több lesz az import mint az export és hát..a csúszda egyre mélyebb lesz.

    Hát röviden most ennyit akartam írni, nem vagyok közgazdász meg efféle de én így látom. Remélem mások is. Ha nagy baromságokat írtam le vállalom a letolást :/