• remark #42
    "én már akkor leirtam az eut, amikor kitalálták hogy legyen média player nélküli windows mer' az milyen jó..."
    En szeretnem ha valaki leirna hogy miert nem jo az MP nelkuli Win. Az lehet hogy en se fogok e nelkul Windowst venni (mer' hogy ezzel se veszek), de az elv nekem tetszik. Es orulok hogy szuletett egy ilyen dontes.
    En szoktam almodozni, es ilyenkor elkepzelem hogy a sok sz@r szivatos arggggg dolgot a Windows-zal kapcsolatban megoldom valahogy.
    Pl igy: kepzeljuk el hogy mondjuk a Windows ertekesitese igy folyna:
    -Letoltesz 10 euroert egy kernelt ablakkezelovel, eroforraskezelovel, stb. szoval azokkal amik alkalmazas fuggetlenek. (Tekintsunk el attol hogy tobbfele ablakkezelo is lehetne akar Win ala, most nem ez a lenyeg.) Azaz veszel egy "operacios rendszert".
    -Rajossz hogy kellene par dolgot a geppel kezdeni, ugyhogy korulnezel mit lehetne tenni. Mondjuk kezdetnek eloallsz 4 igennyel. IM, email, web, mediafajl lejatszas.
    -Megnezed az MS oldalat, aszongya hogy tolts le az MSN-t 5, az OE-t 3, az IE-t 5, a Media Player-t 10 euroert.
    -...vagy toltsd le a pl. Gaim-et, a Thunderbird-ot, a FF-ot es a pl. ffdshow/bsplayer (tokmindegy, csak pelda) kettost ingyen.
    Te meg dontesz.
    De ami most megy, hogy megveszed az "operacios rendszert", es kapsz hozza "ajandekba" egy csomo mindent, ami igaz hogy nincs ingyen (mert valaki kifejlesztette azt is) de te nem mondhatod hogy bocs az nekem nem kell. De megcsak nem is mondhatod hogy lenyeled a be'ka't es megveszed majd az elso telepites utan uninstall. (Ismertek olyan oprendszert ahol ezt viszont lehetseges? Azt a modult toltod le amelyiket akarod, azt az alkalmazast amelyiket akarod, ha nem nem tetszik akkor uninstall... ;-) )
    Szobajott a BMW-is. Na, en nagy BMW fan vagyok, volt is BMW-m, aztan valahogy szemleletet valtottak. Meg mindig tetszenek a BMW motorjai, a futomuve, a kormanymuje, de pl. a ko:re' adott auto az nem. Szerencsere van alternativa, mert a "highway" az kompatibilis az Audi-val is, es nem kell perelnem a BMW-t hogy adja mar oda az Audinak az auto-uttest interface dokumentaciojat. (Azert vegyuk eszre hogy ez az alternativa (az Audo) az nem olyan amilyet en (en, azaz a vevo) szeretnek, mert en BMW futomuvet es motort szeretnek pl. Audi vagy Alfa Romeo kasztnival. De nem adjak, mert kisnyul, es oruljek annak hogy kapok egyaltalan autot amivel bevonszolhatom a seggemet dolgozni.)

    Szoval az egesz hajciho lenyege szamomra az, hogy velem, vasarloval, most akkor tenyleg minden ceg azt tesz amit akar, es ugy diktal es dirigal es szivat ahogy akar, vagy nem? Es az EU csak vedje az erdekeimet. Jol, vagy rosszul, mindegy egyelore, ez csak a "harc" kezdete. Majd belejonnek ok is. De ha most elbuknak par ugyet, akkor az egesz leall, es holnaputan mar a mosogepben is Windows lesz. Es hiaba fogok az utcara vonulni, hogy en valasztasi lehetoseget akarok magamnak, majd mindenki jol megmondja nekem az okosat, hogy csinaljak magamnak alternativat. Ja persze. Alternativ egeszsegugyet is fogok, meg alternativ erdo"ket, meg alternativ adozast, meg alternativ kulturat, meg alternativ vilagot, mert majd ha valami megse jon be nekem, legyen szo barmirol, a valasz mindig az lesz hogy ha nem tetszik kerem, el lehet takarodni, es ki lehet maradni a jobol. Csak azt nem vesszuk eszre, hogy nem lehet mar kimaradni a "jobol". A dolgok nagy reszevel kapcsolatban nincs alternativa. Megvan hogy hogyan kell csinalni, es ugy csinalod. Kesz. Ennyi. Almodozni meg akkor kell mikor anyukad az a'gyad szelen ulve felolvas neked. Aztan meg fel kell noni. Koszi szepen. En ezt akkor se teszem zsebre.