• scorpeeon
    #12
    Hát, ez így sántít kicsikét.
    "Láttál már 3D-s java játékot telefonon?" IGEN, láttam! Az h pl a nokiára nincs, az nem jelenti azt, h nem létezik, Siemens-re és Sony Ericsson-ra rengeteg 3d-s játék látott már napvilágot. Nekem is van nem is egy, és nem egy 150ezres telefonom van, hanem egy 20ezres. Azt nem mondom, hogy fut olyan jó grafikájú, a telómon, mint egy 150ezres Symbianon, de ez nem a Java hibája, hanem a telefonom lassúsága. (20ezerért nem tesznek bika hardvert a telefonba, nokiánál 20ért olyat kaptam volna, amin a snake nem futott volna el :D) És igenis van olyan Java játék és alkalmazás is, ami minden telefonon jól néz ki. Alkalmazásból ott van pl. az Opera Mini, játékból a Gravity Defied, ezek mind alkalmazkodnak a telefonon kijelzőjének a méretéhez, így az összes telón jól néznek ki. És mellesleg a J2ME MIDP 2.0 már alig van lebutítva a rendes javához képest, majdnem ugyanannyi lehetőség van benne. Szóval a javát csak nem szídni, azért, mert a nokia lesz@rta magasról, (az egyetlen dolog, amit tett érte az az, hogy minden telefonján lekorlátozta a futtatható javák méretét 64kb-ra, ami nevetséges, és megpróbálta platformfüggősíteni a kis mocsok) az nem a Java hibája, a Siemens és SE megmutatta h igenis sok dolgot tud a Java, szinte minden olyan dologra van Java progi, mint Symbianra, és szép kis 3d-s játékok is vannak.