Dodo55#1
Én nemrég egy 90nm-es P4-et vettem, de azért 90-eset, mert a 65-ösöket nem támogatja az alaplap amit vettem. Természetesen tudtam ezt mielőtt az alaplapot megvettem, azért ilyet vettem, mert így nem kell új ramokat vennem most, viszont DDR2 is belemegy, tehát később azt is tudom fejleszteni, és majd akkor a következő alaplapcserénél nem kell új ramokat vennem, szóval megérte nekem ez így.
A processzor amit vettem egy Intel Pentium 4 640. Azt nem tudom, hogy az új alaplapok támogatják -e majd ezt, mert az lenne a legjobb, hogyha a következő nagyobb fejlesztésemet fokozatosan tudnám végrehajtani, mert most váltok AGP-ről PCIe-re, S478-ról S775-re, és már megvan az alaplap és a proci is, de még videokártya nincs, ezért nem tudom használni az új cuccokat.
Ha jók lesznek ezek a 45nm-es Intel procik, akkor valószínüleg majd azokra fogok váltani, szóval szerintetek a 45nm-es procikat támogató alaplapok fogját támogatni a P4 640-emet? Mert videokártyát nem kell majd újat vennem valószínüleg ha veszek majd új alaplapot, mert gondolom nem fog lecserélődni a PCIe szabvány, DDR2-re meg majd időközben váltok, tehát ha addig nem jön a DDR3, akkor ram se kell új.
Amúgy szerintem nem kellett volna új név. Az IBM csinált egy (asszem) 5GHz-es procit, és úgy látják, hogy a magok számának növekedésének van határa, az órajelnek viszont a technológia folyamatos fejlődese miatt nincs, így valószínüleg az Intel egy idő után visszatér a magas órajelekre épülő architektúrára(persze nem a Netburstre, hanem majd csinál valami újabbat), és akkor esetleg visszahozhatnák a Pentium nevet.
Az lenne a durva, ha majd ez megtörténne, és kijönne a Pentium 5, ami 5GHz-en menne :)
Persze erre még várni kell, de minél kisebb gyártástechnológiával csinálják a procit, annál nagyobb órajel érhető el a fogyasztás és a melegedés a gyártástechnológiával egyenes arányosan való csökkenése miatt.