• valamit
    #41
    Azért nem csak részletkérdés. Ha megnézted a Marsról vannak 40 megás képek. És az nem az egész bolygó, még mindig, főleg nem 20 centis leképzésben. Ha az egész Földet berámolnád a Google Maps legnagyobb nagyításában, majd lekicsinyítenéd képernyő méretűre, akkor a többség mindenhova elküldené a készítőket, hogy használhatatlanul lassan kezeli azt a (látszólag kis) képet a gépe. Az emberek túlnyomó többsége nem gigabytokban mért képekkel dolgozik.

    Ezt a 10*-es nagyítást, hogy nem lehet, ezt nem igazán értem. Egy digitális kép pixelekből áll, ha kellően nagy számú és pontosan leképezve van, akkor ahogy nagyítod részletesebb lesz. Egy monitoron egyszerre mondjuk elfér 800*600-tól mondjuk 1280*1024-ig (tudom, hogy van nagyobb felbontás is, most a nagy átlagot mondtam), ez tízszeres nagyításban kb. 8000*6000-től 12800*10240-ig felbontású képet jelentene gondolom. Ami úgy 50-100 megapixeles kamerát kéne jelentsen. 20 megapixeles már biztosan van, de még talán több is akad. Na meg van pl. panoráma funkció is, így akár több képből is összerakhatsz egyet.