avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • Timber
    #424
    Szerintem %-osan ugyanannyit tudsz felretenni itt Angliaban is mint MOn. Csak az a % itt tobbet er...

    Akkor en is leirom az en Angliamat. :)

    Baromi meglepo de itt sincs/nincs kolbaszbol a kerites. Ugyanugy dolgozni kell es ugyanugy akad rengeteg nehezseg. En Londonban lakom azon belul pedig Manor Park / East Ham. Ezen a reszen angolt nem latni. Indiai, pakisztani es nehany kelet europai. Sajnos azt kell mondjam, hogy ez igencsak ra is nyomja magat mindenre. Nem vagyok egy rasszista tipus de az indiai, pakisztani iszonyat egy igenytelen nep. Koszosak es nincs igazan igenyszintjuk. Ezzel szemben igencsak felsobbrenduen viselkednek, de olyanok mint a kutyak. Ha kicsit eroszakosabban lepsz fel akkor rogton meghunyaszkodik... Persze tisztelet a kiveteleknek (eddig a hindukkal van a legjobb tapasztalatom, ok nagyon bekesek... nem ugy mint a muszlimok...)
    Amit viszont en is tapasztaltam, hogy az angolok nagyja nem tud szamolni es helyesen irni. Vicces volt mikor egy olyan helyen dolgoztam ahol csak angolok voltak meg mi 3an magyarok. Mindegyik engem kerdezett arrol, hogy hogyan kell irni ezt meg azt. Pedig az en angolom se a legjobb... Az meg igazan elkepeszto, hogy mennyire keveset tudnak a vilagrol. Egyszer az egyik sracot megkertem rajzolja le Europat (O katona volt es szolgalt itt ott EUban)... Hat elkepedtem mikor Spanyolorszag melle rakta Nemetorszagot, a Torokok helyere kerult Oroszorszag es az orszagok felet kihagyta... Mondanom se kell MO nem volt a rajzon (mikor befejezte akkor nezett ram es kerdezte meg, hogy mi nem Europaban vagyunk?)... No comment.

    Viszont mindezek ellenere az egesz orszag sokkal szervezettebb es elettel telibb. Nekem nem volt csalodas Anglia, talan azert mert en nem ugy jottem ki, hogy ez az almok foldje... Viszont sok kellemes csalodas ert... peldaul az emberek sokkal kozvetlenebbek. Siman leallnak beszelgetni veled a buszmegalloban, sokkal nyitottabbak es baratsagosabbak. Mivel fotozas a hobbim ezert ebbol a szempontbol is sokkal jobbnak talaltam Angliat mint MO-t. Ott ha kameraval mentem es egy epuletet le akartam fotozni nagylatoval (ergo az emberek kb. a kep 1/100-at tettek ki) akkor is gyakran volt, hogy beszoltak, hogy ne fotozzam oket. Itt kint viszont nem egyszer volt, hogy integettek, pozoltak vagy akar ok kertek, hogy csinaljak mar kepet roluk es kuldjem el :)

    Mivel London nagyvaros ezert buli szempontbol nincs kifogasom :) Bar nem vagyok az a nagy bulizos de eddig ha el akartam menni ilyen olyan buliba (dubstep vagy epp zuzos metal) akkor mindig meg tudtam oldani. Bar itt inkabb a pubok mennek, nem a tancolos/zuzos helyek.

    Videk viszont mas. Voltam mar kisvarosban is (Chelmsford) es nagyobb varosban is (Liverpool, Manchester, Newcastle, Leeds, Birmingham) es videken az elet megall este 10kor. Az teljesen mas legkor. London sosem alszik ezzel szemben a videk sosem ejszakazik :)

    Az elet viszont tenyleg dragabb Londonban, de a lehetoseg is tobb. A kaja / pia relativ olcso, az nagyjabol mindenutt ugyanannyi. Ami sokba kerul az a kozlekedes es a szallas. Viszont a kozlekedes az nagyon szervezett de sajnos teljesen csillag rendszeru. Keletrol nyugatra hamarabb eljutok mint eszak keletre. Nincs igazan korgyuru rendszeru gyors kozlekedes. Van a Circle Line ami a belvarosban megy korbe korbe ezzel oldva meg a csillag 'agai' kozt a gyorsabb kozlekedest, es mostanaban sokat fejlesztettek az Overgroundon is (ami kb. a HEVnek felel meg) ami szinten korbe fogja a kozpontot London peremkeruleteiben (2-3-4es zona). Viszont metroberlettel hasznalhatod a vasutat is ingyen. Ez rohadt sokat dob a dolgokon. A berlet arak elviselhetoek es a metrohalozat (ami kicsit nagyobb mint a pesti :D) fel van osztva zonakra es bevonja London vonzaskorzetet is (9 zona van es kb. 1-2-3 London csak) es ez szabja meg a berlet arakat...

    Szamomra Anglia/London sokkal elettel telibb mint Magyarorszag/Budapest. En semmi penzert nem mennek vissza...