avagy hogyan látják az ott élők a saját országuk hibáit, előnyeit és ebből mit látunk idehaza
  • Tetsuo
    #422
    Nem teljesen. Mindenhol van ilyen is meg olyan is, de arányaiban hatalmas kulonbseg van a 2 orszag kozott, ahogy irtam.
    A sztereotipia gyakran igaz. A svedek szokek, a spanyolok temperamentumosak.. kivetel sok van, de megis altalanossagban igazak ezek az allitasok.
    A #417 az sajat tapasztalat ill. a kornyezetem tapasztalata, a tiedet persze nem tudom..

    Sopron vagy Gyor kisebb varos mint Preston ahol most elek, megis sokkal tobb féle klub van, etterem stb. az elobbi varosokban, annak ellenere hogy szegenyebbek pl. Rengeteg angol underground banda zenejet hallgattam otthon es ide kijove SEHOL nem talalkozok ezzel a legkorrel, pedig sokfele emberrel talalkozok. Az angol izles a kornyezetemben nagyon durvan egyszeru a betanitott munkastol az irodistan at a mernokig, managerig. Még Manchesterben is eleg silany a jazzklub v a technoklub valasztek (csak a konkret pelda miatt, ami nekem fontos is). Az oktatast pedig a tanrenddel es a tananyaggal tenyszeruen ossze lehet hasonlitani. Tobb tanar ismerosom van, egyhanguan allitjak, hogy gatya, ez igy sokaig nem mehet.
    Nem a levegobe beszelek es nem felindultsagbol irtam amit irtam.
    Tulzas nelkul irtam le, amit tapasztaltam. Ennyi.