• jozzee
    #202
    Én azért valamit nehezen tudok megérteni.

    Mert az addig ok, hogy hasznos információt nem lehet továbbítani a fénynél gyorsabban.

    Ezt el is tudom hinni, mindaddig amíg itt földi léptékkel gondolkodunk.

    Akkor válik érdekessé amikor nagy léptékekben próbáljuk a világra ráerőltetni az elméleteinket.

    Vagyis: ok okozati összefüggések fenntarthatóak e a relativisztikus fénysebesség határain belül ha mondjuk téridő szingularitásokról beszélünk.

    Honnan tudja itt egy részecske vagy épp sokezer vagy millió fényévre innen hogy épp itt egy ugyanolyannak, mint ő mekkora lehet a töltése, tömege....stb.

    Tehát mi az ami betartattja a fizikai törvényszerűségeket mindenhol?

    Én gondolnék arra is: ha a fény sebessége állandó, akkor bizony nagy léptékekben a kozmosz tulajdonságainak változnia kell az itt tapasztaltakhoz képest, mert a lehetőség akkor megvan rá a téridő szingularitások miatt, hogy a világegyetem egyik zárt irányú térségéből egy másikra csak korlátozott mennyiségű hasznos információ juthat el, akkor pedig az itt tapasztalt leírása a világunknak inkább lokális természetű és egy esetleges szingularitás kizárja, hogy a törvényszerűségeinket alkalmazzuk a világmindenségre.