• Morden23
    #22
    Ja, bocsesz, egy plusz adalék, amit kihagytam.

    A 15 gigát nyugodtan lehet mondani, szerintem sem kevés a Vista helyigénye, de ha észrevetted volna, akkor a játékszoftverektől kezdve a célszoftvereken át egészen az oprendszerekig mindegyik expandálódik helyigényben. Ez azért van, mert egyre több szirszart sűrítenek bele, ami aztán vagy kell valakinek, vagy nem.

    Régen, '96-ban a Wing Commander IV általános szívelégtelenséget váltott ki a 200 megás installjával. Manapság ez több gigára rúg.
    A Newtek LightWave 6.5 anno 50 megát kóstált. A Lightwave 8 már többszázra rúg (ha akarod, akár 2-3 gigára is lehet hízlalni).
    A Windows 3.1 is vagy 20-szor annyi kislemezre fért el, mint a DOS. Aztán a 95 már egy CD volt. És így megyünk egyre feljebb.

    Amúgy aki a Vista gépigényét olyan hihetetlenül sokallja, annak javaslom, hogy próbálja ki a betát. Gyengébb gépekkel is kihozható belőle az XP sebesség, és elég jól finomhangolható (az én Compaq Presario 2800-asomon pont olyan gyors volt, mint az XP - pedig ez nem egy fiatal masina).