Kéztörések,lábtörések, stb.. történetei jöhetnek, meg hogy mid tört el! ( orsó csont vagy vmi )
  • Kicsipillangó
    #36
    Sziasztok! Nekem Július 18.-án este volt autóbalesetem, az autó berepült egy 6 méter mély építési gödörbe, ennek következtében a lábamra csúsztam rá, kificamodott, és szilánkosra tört a bokám, (ugrócsont, és külboka törés - az ereim is nagyon sérültek). Az ugrócsontban van egy titán csavar (az végleg benne marad), a külbokacsontban szintén egy darab titán csavar, és egy tűződrót van. Műtét óta mankókkal tehermentesítek. Több mint 2 hónapig volt fekvő gipszem, Október elsején az orvos levette, igaz akkor még nem akarta, azt mondta majd 10 nappal később, de mivel tudta, hogy betartom amit mond mégis levette, járót nem tett fel, mert az ér sérülés miatt nem terhelhettem, 4 hónap amit mindenképp bekéne tartani. Múlthéten voltam MR vizsgálaton, ennek eredményétől függ, hogy mikortól kezdhetem fokozatosan terhelni, igaz még kell a gyógytorna is. Sajnos nagyon minimális amit mozog, egyszerűen nem tudom elhinni, hogy egyszer ezzel még járni fogok. Valószínű, hogy jövőhéten megyünk vissza a kórházba a leletemmel, akkor szólunk az orvosnak, hogy ki kéne venni a csavart meg a drótot, elvileg nem vette volna ki, csak abban az esetben ha nyom, vagy fáj, sajnos nem volt szerencsém, mert érzem, zavar. A csavar kiszedéstől nagyon félek, mert a családban már volt egy ilyen eset, neki a bokájából egy lemezt, 6 csavart, és 1 szegecset vettek ki, azt mondja rettenetesen fájt, helyi érzéstelenítéssel csinálták. Ha köztetek valakinek volt már ilyen... Kérdezném, hogy hogyan csinálták? Csak helyi érzéstelenítés, vagy altatás? Ezzel be kell feküdni, vagy haza lehet jönni utána? Fájt? Utána jobban fog mozogni, vagy nem sok változás érezhető? Előre is köszi a válaszokat!