• BiroAndras
    #121
    "Az enyém az nem feltételezés."

    Akkor az enyém sem. Ezen kár vitázni.

    "Na de ez már 100Hz-nél van! 50Hz az fele annyi!"

    50Hz-nél sem látok külön sötét és világos állapotokat. Kivéve persze (ahogy már mondtam is), ha sokkal magasabb frekvenciára tervezett monitorról van szó.

    "1. a 25fps-es pásztázások, oldalra mozgó objektumok ugrálása túlzottan feltűnő"

    Én csak akkor látom, ha direkt erre figyelek.

    "2. túl darabos a 25fps-es mozgás. (Pl. egy gyors karate jelenetből alig lehet látni valamit.)"

    Gyors mozgásoknál és is darabosnak látom. Erre mondtram, hogy az 50fps jobb.

    "Ezt magam is írtam már itt, de ettől még a 25fps önmagában is kevés, a komolyabb játékosok szerint is."

    Én is ezt mondtam. De játék típustól is függ. Pl. stratégiai játékoknál nem gáz, PFS-nél viszont nagyon.

    "Pedig ma már inkább csak múzeumban (meg pár Amigásnál, de náluk is ritkán) találsz olyat, amin kevésbé feltűnő."

    Én még jópár évig olyanokat használtam.

    "Na, nekem meg a barátnőm is jól látja, ha vendégségbe megyünk valahova, ahol 50Hz-es tévé van (itthon 100Hz-es van)."

    Én csak 1 50Hz-es TV-t láttam az utóbbi pár évben, azon meg nem láttam villogást (igaz, nem is figyeltem oda). Lehet, hogy más TV-ken jobban látszik.

    "Jobban látod, de azért az 50Hz-est sem látod?"

    Nem erről van szó. Látom a villogást, de nem látok külön sötét és világos képeket.