• dez
    #118
    "Nem rosszabb feltételezés, mint a tiéd."

    Az enyém az nem feltételezés.

    "Erről beszélek."

    Na de ez már 100Hz-nél van! 50Hz az fele annyi!

    "Inkább a tiéd túl gyors. Ha a 25fps-t nem látná folyamatosnak az ember, akkor nem ennyivel mennének a filmek. De természetesen az 50fps-t még folyamatosabbnak látjuk."

    Valamennyire folyamatosnak látom én is, de két dologról van szó: 1. a 25fps-es pásztázások, oldalra mozgó objektumok ugrálása túlzottan feltűnő, 2. túl darabos a 25fps-es mozgás. (Pl. egy gyors karate jelenetből alig lehet látni valamit.)

    Mellesleg az oldalra mozgó kontrasztos élek mentén 25Hz-es villogást lehet látni, ami nagyon is érzékelhető bárkinek.

    "Részletkérdés, hogy hol a határ. A lényeg az, hogy játékoknál nem csak az átlag, hanem a minimum fps-nek is elég soknak kell lenni, így az átlag jóval több lehet, mint amennyit a szem látni képes (bármennyi legyen is ez az érték)."

    Ezt magam is írtam már itt, de ettől még a 25fps önmagában is kevés, a komolyabb játékosok szerint is.

    "OK, elnéztem. A "100Hz -> 10ms" mondás tévesztett meg."

    Ha figyelsz, nem téveszt meg. :)

    "De én 50Hz-en sem látok világos meg sötét állapotot külön. Hacsak nem 200Hz-re belőtt monitoron, ahol 50Hz-en sokkal tovább sötét egy pixel, mint világos."

    Pedig ma már inkább csak múzeumban (meg pár Amigásnál, de náluk is ritkán) találsz olyat, amin kevésbé feltűnő. De mindegy, lényeg, hogy ne csak magadból indulj ki.

    "Amiket arra kalibráltak, azokon nem is volt annyira zavaró a 60Hz, csak jobban fárasztotta a szemet."

    Nem volt annyira zavaró, de magasabb frissítéshez/LCD-hez szokott szemmel látható. (Nekem egy ideig párhuzamosan volt Amigához ilyen, meg PC-hez/Amigához modernebb monitor.)

    "Én most sem látom."

    Na, nekem meg a barátnőm is jól látja, ha vendégségbe megyünk valahova, ahol 50Hz-es tévé van (itthon 100Hz-es van).

    "Értelem szerűen arról beszélek, hogy jobban látom a villogást."

    Jobban látod, de azért az 50Hz-est sem látod? Akkor mit látsz, a 25Hz-eset? Mellesleg az előbb még a 100Hz-est is láttad.