KREATÍV embereket keresek!
  • PyRex
    #4
    Írok egy konkrét példát, hogy mire gondolok...

    http://www.radiomax.hu

    Valaha ez volt Magyarország leghallgatottabb internetes rádiója. Most szübetel a weboldal... Kb. 4,5 éve pattant ki a fejemből egy netrádió létrehozása és találkoztam is valakivel, akivel aztán létrehoztuk az egészet. Nemcsak létrehoztuk, hanem folyamatosan tanultuk is. Milyen programokkal, hogyan, mi az a relay szerver, ésatöbbi, egészen a DRM technológiáig és a zeneáruházakig. Az elején sajnos még fiatalok is voltunk, meg nem is tudtunk üzleti szemmel gondolkodni, így eljutottunk oda, hogyy 2-3 évnyi munka után - bár rengetegen hallgattak minket - mégsem volt bevételünk belőle. Pedig simán lehetett volna. És eljött az az idő, hogy mindneki elkezdett kicsit mással foglalkozni, már nem az volt a legfontosabb, pedig kb. a küszöbén álltunk annak, hogy a szolgáltatásból pénz is legyen. De már szinte csak nekem volt fontos az egész, a többiek már a saját dolgukkal foglalkoztak és nem a közös rádiónkkal. Aztán én is meguntam, meg persze egyedül kevés lettem volna hozzá, így jelenleg ott tartunk, hogy szünetel a dolog. Talán újraindul és TALÁN lesz szerződésünk egy internetszolgáltatóval. De 4,5 év alatt ennél sokkal többre jutottunk volna, ha mindenkinek más a hozzáállása (nekem is). Tehát tudom, hogy én miben és hol hibáztam, mégis fáj a szívem, hogy az ötletem és talán egy lehetőség némi kis pénzkeresésre is, elúszott...