Azért nem mindent állam bácsi csinált, mert ha önerőből lett volna rá pénze hogy megcsinálja akkor anno nem privatizálták volna. Miután privatizálták a telecom szektort kétszeresére nőtt az előfizetők száma és alaposan lerövidült a vonalhoz jutás ideje. Ennek a feltételei nem csak úgy ott voltak, mert akkor ez korábban is ment volt, hanem az új tulaj teremtette meg saját tőkéből.
Időközben teljesen digitalizálódott a telefon hálózat, ennek az eszköz feltételeit is fedeznie kellett az új tulajdnak. Országos nagysebességű optikai gerinchálózat épült, lett fél millió ADSL. Ezek sem csak úgy a semmiből teremtek elő az elmúlt jó tíz év alatt.
Mobil fronton szinte a semmiből nőtt ki egy olyan szolgáltatás aminek ma már lassan 10 millió előfizetője lesz, és a telefonáláson túl egyéb más értéknövelt szolgáltatásokat is kínál.
ktv fronton is lezajlott a csillagpontosítás, sok területen zöldmezősen új hálózatok kerültek kialakításra. Ez sem csak úgy magától termett ott, ez is pénzbe került megteremteni.
Azért ha az elmúlt jó tíz évben semmi nem változott volna, semmilyen beruházás nem történt volna akkor azért nem olyan lenne a telecom piac mint amilyen most.