• psishock
    #29
    "winamp mennyit is tud alapból? :D"
    winamp alapból tátogatja:
    (AAC, it, mod, nst, stm, AIF, itz, MP1, NSV, stz, AIFF, KAR, MP2, OGG, ult, amf, M2V, MP3, okt, VLB, APL, m3u, mp3, pls, VOC, ASF, M4A, MP4, ptm, WAV, AU mdz, MPEG, RMI, WMA, AVI, MID, MPG, s3m, WMV, CDA, MIDI, mtm, s3z, xm, far, MIZ, NSA, SND, xmz, 669)

    most velős 9mb eszik a 2gb-ból (valahogy lenyeltem) minden megy rajta amit átlagosan használok, nem vizualizálok vagy hasonló, és naggyából (fogalmam sincs hogy írják helyesen :) ez körül is mozog.

    16,24,32bit/ winamp is mint minden alap player

    equalizer/ winamp is mint minden alap player

    resampler, stereo -> 4 csatorna konverter, 5.1 -> stereo konverter. /álltalában a sztereó hangzásra van szükségem, de ha kell ezt is meg lehet pluginnal oldani

    Egyidejüleg több playlist / winampnál ez alapból nincs de igazán nem látom a gyakorlati hasznát sem. A playlist már eleve egy felsorolás amit le is menthetsz különböző nevek alá és akármikor elő is hívhatod 1kattal, egyidejûleg meg úgysem akarsz több számot halgatni szerintem.

    media library /winamp is

    global hotkeyek /winamp is használom is egészséggel :)

    paranccsoros enkóderek grafikus kezelése / na itt álljunk csak meg, nekem a "zenelejátszó program" "zenét" tudjon lejátszani. Ha filmezni akarok (winamp is szereti, bár én kihagyom :/ ), képeket nézegetni, netezni, rajzolni akkor azokra is külön külön, arra szabott programokat fogok használni. Az enkódolással is így teszek.

    második ránézésre, + amiket meséltél tényleg foglalkoznak vele elég szépen de megint csak egy "winamp alternatíva" jött le belőle, ott már így vagy úgy, de már minden funkció megvan. volt egy csomó ilyen próbálkozás már a multban is. A helyzet pont olyan mint a Total Comanderral és a többi próbálkozással. Most is van egy csomó alternatíva a fájlkezelésre, de ha egyszer ez "tökéletes" akkor minek? Ok vannak akik direkt winamp "gyûlölők" (vagy TC ebben a példában) és ezeknek jól jöhet. Biztos vagyok benne, hogy az alternatívádnak nincs olyan funkciója amit a winamp ne tudna, ha kell pluginok segítségével is.

    A winamp tényleg nagyon sokoldalú tud lenni (szerintem nem is multa fölül eddig még semmi), az, hogy mondjuk egyes alternatívák alapból támogatnak mást is amit ez nem, az még nem nagy érv, valószínûleg a felhasználók nagy többségének nem volt szüksége arra a funkcióra, de ezért találták ki a pluginokat, ezekkel mindent meg lehet oldani.

    azért még 1 dolog nyilvánvaló, hogy több szoftware is támogassa alapból mint a foobar2000-@. (a popularitása miatt is)