• shabba
    #36
    A német Tíkomnak 1, 2 és 6Mbps-es csomagjai vannak ez 2003 év eleje óta nem igen változott. Ami nemrég bejött most a nyáron az az ADSL2+os 16 Mbps-es csomag de ennek elérhetősége elég korlátozott, nem országos.

    Német Tíkom+Tíonlány párossal nézve az 1 Mbps-es ADSL kapcsolódás ára 27 euro, a 2Mbps 30 euro, a 6Mbps-es pedig 35, természetesen telefon ott is kell hozzá aminek az alapdíja minimum 16 euro. És ezek az árak tavaly még 47, 60 és 75 euroba kerültek. Hasonló piaci hatások idehaza is bekövetkezhetnek ha hasonlóan felfut a hurokelhordozás mint németben. De ez még legalább 2-3 évig tartott németben is mire árcsökkentő hatást produkált. Csak a különbség az nálunk a hurokátengedés még csak most indult és az is elég nyögvenyelősen. Idehaza egy 2Mbps-es ADSL csomag, telefon alapdíjjal hasonló Tí felállásban 55 euro, a német Tínél ez 46 euro. Ott tavaly nyáron emelték a 3mbps-es csomagot 6Mbps-re, idén ősszel ez akár idehaza is megeshet

    Nálunk egy 3Mbps-es csomag pl. Externetnél hasonlóan kijön 55 euróból telefon alapdíjjal, hazai Tíonlány oldalán nem látok 3Mbps-est. Németeknél Tíonlánytól ez most 51 euro, és tavaly nyáron amikor megemelték 6-ra még 91 euro volt. Ha nálunk is megemelik ezt a csomagot nem lesz olyan nagy különbség.

    Anno tavaly tavasszal amikor a hazai érdekeltség is Tíesedett ugyanazok az 1,2 és 3Mbps-es csomagok voltak idehaza is németben. És ár tekintetében mi egy kicsit akkor még a német árat alatt voltunk. Ez most már fordult köszönhetően a német piacon lezajlott jelentős árcsökkenésnek ami egy több éves versenypiaci folyamat eredménye volt, az hogy a konkurenc cégek a DT piaci részesedét 93%-ról 55%-ra apasztották.