A fórum közösségének, internetre kötött gépeinek erőforrását kihasználó projektek, nagyobb teljesítményigényű célok elérésére. (SETI,szuperszámítógép)
  • blackgamer
    #2
    Kezdem a sort egy egyszerűbb problémával.
    Létezik egy YouTube nevű weboldal ahová bárki feltöltheti kedvenc videóit.
    Az oldal nem védi semmivel a "videót ennyien megnézték" számlálót, vagyis egy refresh után növekszik egyel az értéke.
    Ha eléggé sokan, elég sokszor letöltjük az adott lapot akkor a legnézettebbek közé kerülhet.
    Hogy ez mire jó? Semmire, csak egy poénos kihívás hogy vajon meg tudjuk-e csinálni.

    Akyyy SG-s reklámfilmjét szemeltük ki erre a célra, persze nem végleges hogy ezt a videót nyomassuk csúcsra, de első nekifutásnak mindenképp jó
    Várunk javaslatokat hogy mi lenne leginkább top 10-be való

    Több ottani videó is "mesterségesen" került oda, szóval nehéz lesz felvenni a versenyt, de számításaim szerint pár tucatnyian egy hét alatt jó eredményt érhetünk el.


    Találtam neten egy weboldal frissítős kódot, amit kicsit átírtam.

    Ha csatlakozni szeretnél a projeckthez, nincs más dolgod mint:

    1. Jelenkezz be a YouTube oldalán (ha még nem vagy tag, regisztrálj!)

    2. Töltsd le a frissítős weboldalt a gépedre (ajánlott), vagy webesen is elérheted (de lehet youtube blokkolni fogja az adott domainről jövő kéréseket)

    3. Add meg hogy hány másodpercenként frissüljön (attól is függ, hogy mekkora a sávszélességed és hogy éppen mire használod a gépet)

    Tipp: Vedd le a video hangját mert zavarni fog!


    Lehetne naplózni hogy ki hányszor töltötte le az oldalt és így egy toplistát is készíthetnénk hogy ki a legaktívabb, csak sajnos nem volt lelkierőm összedobni, de ha valakinek van kódja a problémára akkor szóljon és beépítem.
    kb. ennyi, jah vannak még egyéb megoldások is a frissítéshez pl. egy Firefox plugin ami 5 sec-enként frissít, természetesen mások is használhatók

    egy tegnapi hír :) A Youtube-on hódít egy nyugdíjas