POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • kozik
    #370
    ez van, egy utolso mocsok, elmehaborodott * vagyok. (amugy lebetegedtem es hataridom van, azert vagyok kicsit szetcsuszva)

    1.amugy penzugyileg az allam biztos orulne annak, hogy minden itt futo gepjarmu matricazva lenne. bar reszemrol jobban orulnek, ha kevesebbet fizetnenk alanyi alapon (sulyado, matrica), es tobbet hasznalat utan (benzin). persze ezt nem nagyon lehet tulzasba vinni, hiszen a jo magyar ember kimegy kulfoldre tankolni, ha 40-50 forinttal olcsobb kinn a benzin.
    2.azokat a termekeket huznam meg adoval irtozatos mertekben, amik semmilyen szinten nem szuksegesek a hetkoznapi tuleleshez. legyen 3-4szer ennyi az alkohol es a cigaretta ara, es a plusz adobol siman meg tudnank fizetni annyi vamost, hogy visszafogjak a csempeszest. es meg munkahelyeket is teremtettunk. persze itt ugyanaz a figura, mint a benzinnel, kamionszam aramlana az eubol a cucc. szinten nem hasznalhato otlet.
    3. energiatakarekos izzo oke, csak egy-ket helyen van olyan hasznalati mod, ami igenyli a regi megoldast (pl. a mozgaserzekelore kotott vilagitas alt. ilyen).
    4. a helyszini kivegzesben semmi politika nincs. aki ugy erzi, resze ennek a sokat szenvedett kis hazanknak, az maradjon es tartsa be a szabalyokat. akarmilyenek is. mert kulonben a francnak barmilyen szabaly es terv. amikor mar a hetkoznapi elet szerves resze a simlizes (nem a valos fizetes van bejelentve, ukran cigi, szlovak dvd, 0ft jovedelmu vallakozok), akkor jut eszembe a helyszini kivegzes, kotores. bocs, hajlamos vagyok szelsosegekben gondolkodni, mert nagyon ritkan latok olyat, hogy nem szelsoseges gondolatok alapjan barmi jol mukodik zaros hataridon belul. na ha ezt a mondatot valaki hajlando teljes melysegben felfogni, akkor ez talan politizalas volt, belatom. kerek buntit.
    5. eldobhato palackok. szinten teljesen jo. es legyen minden mocskos sorosuveg 200 forint, mert amig a belevalo 6-7szer annyiba kerul, addig az ember hajlamos az uveg arat nem eszrevenni, es kulturmentesen eldobalni az utcan. mellesleg tobb penz all anyagi javakban a konyhaban, es ujra ertelmet nyer a visszaviszem az uveget, hogy legyen mit ennem dolog.
    6. amit itt karcolgatunk, az nagyon a felszin. nagysagrendekkel erdekesebb az osszes epitessel kapcsolatos beruhazas, lasd sokat emlegetett autopalya. ezeket ugye tamogatjak is kintrol, mert hat az ut kell rajtunk keresztul is, valahogy megis azt lehet hallani, hogy marha draga, cserebe minosegileg nem az igazi. szoval a magasban kellene az arcoknak a sajat kormukre nezni, mert kuporgatott ezerforintjainkbol ok csak a milliardokat latjak, es hajlamosak kicsit konnyelmuen szorni, pedig szegeny magyar melosnak sokkal kemenyebb az a par ezer forint, mint osszesitve, papiron az a par milliard. ez a kaotikus gondolatfuzer ott csucsosodik ki, hogy folyton arrol van szo, hogyan lehet a beveteleket novelni, arrol meg mely hallgatas van, hogyan lehet a kiadasokat csokkenteni. persze, sok-sok elbocsajtassal. egye kanya, meg el is hiszem, hogy az a jopar ezer ember semmi hasznosat nem csinalt. meg azt is, hogy egy ilyen lepes utan senkinek nem jut eszebe ezt a vonalat eroltetni, hisz ez mar eleg durvan hangzik. arrol valaki linkeljen mar be nekem vmi statisztikat, hogy az elbocsajtott emberek mennyibe kerultek, ebbol mennyi folyt vissza ado, afa, turo-ecet-babkaro cimen, es mennyibe fognak kerulni, mint munkanelkuliek. csak azert, hogy meg inkabb meg legyek gyozve, hogy ezt igen, igy kellett csinalni.
    7. persze hogy panaszkodok. olyan helyzetben van az allam, hogy megszoritas-tervezetek folynak a csapbol is, hogyne panaszkodnek. mennyivel jobb lenne, ha szet kene osztani egy csomo penzt...