POLITIKA MENTES TOPIK. KIZÁRÓLAG ÁLLAMHÁZTARTÁSRÓL LEHET BESZÉLGETNI, PÁRTFÜGGETLENÜL.

AKI USZíT, FIKÁZ, POLITIZÁL, AZ 1 HÉT PIHENŐRE MEGY EGYBŐL.
  • kozik
    #27
    felsooktatas temakor: igazabol mar lattam kozelrol felsooktatast meg penzt egy temakorben (1 evig az elte ik-n en inteztem az osztondijakat es minden kapcsolodot). nem teljesen ertem, hogy fugg ossze az allam helyzetevel az, hogy mindenki fizessen, aki felsooktatasban vesz reszt, ha a love egy az egyben az egyetemen/egyetemistaknal marad. vagy ez csak a felvezetese annak, hogy tovabbra sem lesz tultamogatva a felsooktatas (vagy inkabb elvonasok lesznek), es akkor nem lesz majd (a terv szerint) akkora kozfelhaborodas, hogy de igy mibol fog megelni az intezmeny/hallgato. tehat az allam a kiadasi oldal csokkentesere hasznalja majd a felsooktatast, es ez az elso lepes. velemenyem erosen nem szakmai jellegu, de az biztos, hogy baromi kivancsi vagyok, hogy ezt ki hogy fogja megelni. szerintem ez igy nem megy at, mert a hook jol befenyeget tuntetes-hegyekkel, aztan lesz vmi kompromisszum. de hogy mi, arrol tippem sincs.