• Praetor
    #30
    Nem értek egyet.

    Az általam kritizált "művészeti alkotások" létjogosultságát nem firtattam, csak művészi jellegüket kritizáltam. Főleg hogy a "művészet" mögé bújva és erre hivatkozva akarják elfogadottá tenni azok tartalmi mondanivalóját, és lenyomni az ember torkán.

    "...amikor Al Pacino éppen Isten természetéről tart nagymonológot. Ez szerinted tömegesen megsértette a híveket?"
    Igen, a keresztény és akár a zsidó embereket is sérthette. Eddigiek alapján az a sejtésem, hogy nem érted a vallások lényegét. Az nem egy golf-klub, hogy most kiváltom a tagságit, és eljárok játszani. A vallás tipikusan az ember életének és lényének, az egész életfelfogásának a részévé válik (általában). Aki csak távolról szimpatizál, azt nem is hívják általában hívőnek. Őket nem is sérti, mert annyira nem kötődnek a vallásukhoz. De aki komolyan is veszi, azt bizony igen.

    A #29-es hozzászólásodat nem értettem, pedig 3x elolvastam. Aztán rájöttem, hogy az én hibám.
    Volt egy elírásom, helyesen:
    "...azaz a neoliberális, embert nem tisztelő véleményhangoztatás".
    A vessző lemaradt. Mea culpa.

    Viszont a további vitát értelmetlennek érzem. Egymás meggyőzésére nem látok esélyt.