Miből lehet manapság megélni?
  • hunbasser
    #106
    hm...hát sokmindenben van pénz,csak jól kell csinálni.
    apum egyik ismerőse pl. egyszerű kőművesből olyan vállalkozó lett,h 100 embere van,és havonta cseréli a bmw-jét.nem tudom h csinálta,tisztességes ember,de asszem azt csinálta,h gyűjött pénzt,és belevágott.gondolom először kezdte 5 segédmunkással,aztán már többel,és saját alkalmazottjai lettek.mostmár persze rossz a lába,és legalább 160 kg.

    aztán ott van tesóm.kb 3 éve vágott bele egyik haverjával egy gsm boltba.
    gyk. a gsm a használt telefon adás-vétel-csere.
    szóval elkezdték,vettek sz@rért-húgyért telefonokat,és eladták őket,cseréltek,bevettek telefonokat,aztán összehaverkodtak egy-két szervízessel is(akiknek papírjuk persze nincs,de értenek hozzá),és most tesóm ott tart,h van saját boltja,van még vagy 2-3 üzletben részesedése(pl az egyik haverja is nyitott egy boltot,amibe az összes telót tesóm adta neki),és nyitni akar pesten is egy boltot.itthon mindenhol csak pénzkötegeket látok,itt 60k,ott 80k,és van több bankszámlája is.és annyit csinál,h beül a boltba,és tesztelgeti a telefonokat,és közben várja a vevőket.nem tudom,h a gsm boltból szerezte-e a pénzt,de sztem nem csinál semmi illegális dolgot.persze ehhez a haverja is kellett,akinek apuci kicsit besegített,és a közös boltjukból szedett össze annyi pénzt,h nyisson saját boltot.

    én most azon gondolkozom,h autófényezésse,meg festéssel foglalkoznék.
    először csak egy műhelyben nyomnám,aztán összeszednék némi pénzt,és saját vállalkozásba fognék.sztem a vállalkozásban van a pénz.vagy boltot,vagy műhelyt érdemes nyitni szvsz.