#5
A totális elnyomás, a központilag uniformalizált gondolkodás, ha úgy tetszik egy univerzális vallás alapja a kommunikáció korlátozása, cenzúrázása, szűrése, ellenőrzése, az emberek információ igényének központi kielégítése a tömrgmédia útján.
Az internet nem tömegmédia, és valójában csak úgy korlátozható hatékonyan, ha kikapcsolják. Már pedig az internet, ma már mindenhol ott van. Úgy működik, mintha létezne egy hatalmas telepatikus közösség!!!
Szal amiket írtál elég erősen anti-utópia szagúak. Persze tövábbra is vannak akik törekszenek rá. De sokkal messzebb vagyunk ettől mint 50 éve. Amikor ha nem tapsoltál kellő intenzitással a politikai tájékoztató foglalkozásokon, másnap már "elbeszélgettek" veled. Ma meg azt írsz be a fórumba és ezzel úgy alakítod az olvasók gondolkodását, ahogy te akarod!
Ma már talán sehol nincs ideológiai/vallási monopólium a világon.