#19"A szervernek az a dolga, hogy dolgozzon."
De nem annyira, hogy más felhasználóktól vegyük el a rá eső feldolgozási időt.
Lásd pl: iwiw.
"Akkor pedig elég visszatetsző, ha olyan technikákat próbálnak erőltetni, ami a kliens gépen tud a felhasználó tudta nélkül kutakodni."
A javascripttel keveset tudsz kutakodni - szerencsére. IP-cím, felbontás, használt pluginek, cookie-k - de felhasználói file-ok, privát adatok nem kerülhetnek a felhasználó tudta nélkül illetéktelen kezekbe.
"Ma már nagyon sok mobil támogatja a flash-t (persze nem a low-end kategóriában)" Flashlite néven van rá megoldás - de a Flash-ben elterjedt izgő-mozgó-animálódó dolgok mennyire hatékonyak egy szimplán tartalmat kívánó alkalmazás esetén? Mert játéknál, mozibemutatónál, csak-csak...
"Sajnálatos módon manapság egy oldalnak a kódja szükségtelenül nagy. Sok esetben tizedakkora méretben is megoldható lenne valami, simán html tag-ekkel."
Ezért jó a XHTML+CSS+diszkrét Javascript alapú weboldalkészítés. Az XHTML-be csak a tartalom és a struktúra kerül, a CSS-be csak a design, a diszkrét javascriptbe csak a viselkedés. Ha valamelyikre nincs szükség, kiiktatható.
"Valóban a tartalom érdekli a felhasználókat, ehhez pedig a sok csilivili csicsa érdemben nem tud hozzátenni."
Természetesen az igényes design (nem a csilivili) kellemes hatással lehet a látogatóra, de ezzel óvatosnak kell lenni.