• dez
    #143
    "Te épp azt írtad, hogy NEM ez a definíció szerinted."
    Ezt írtam: az "anyag" a klasszikus felfogás szerint részecskékből áll, és a részecskéket a viselkedésüket leíró egyenletekkel definiálják. -- Az egy másik dolog, hogy én speciel ezzel nem értek teljesen egyet. Látod a különbséget?

    "Egyébként meg kell különböztetni a jelenség és a model tulajdnoságait. Lehet egy jelenségnek olyan ismert tulajdonsága, amit a legjobb model se tud magyarázni.
    Az egyenletek a model részei. Általában jól egyeznek a kísérletekkel, vagyis a jelenség valódi tulajdonságaival, de fontos elvi különbség van a kettő közt."
    Természetesen.

    "Látod, mondom, hogy nem értessz vele egyet."
    Nem teljesen, és ez csak az én egyéni véleményem.

    "Nos, szerinted akkor hogyan leeht megtudni valamiről hogy micsoda? Milyen definiálást vársz?"
    Nos, régen ugyebár úgy hitték, hogy az anyag önmagában létező dolog. Aztán rájöttek, hogy az nem más, mint valamiféle energia-csomagok. Még később arra jutottak, hogy valójában az információ az alapvető. Ebből már látható, hogy a puszta viselkedést leíró definíció kissé hiányos, nem fogja meg a lényeget.

    "Ismétlem : erről beszélünk : "Aztán később rájött hogy itt valami nem kóser, és bevezettették a qwantum mezőt amely korlátlan sebességű átvitelre képes közeg" "
    És? Ebben hol van benne, hogy az ember által átvinni kívánt információról lenne szó?

    "Neked kéne végre megtanulni fogalmazni. Gondolatolvasást nem tanítanak az egyetemen."
    Szükségtelen. "A legalapvetőbb kvantummechanikai tükör-kísérletek" <- ebből szerintem egyértelműnek kellene lennie.

    "Se arról nem szól, hogy lehet, se arról hogy nem. Ezért pontosítottam."
    Oké, csak már egy kicsit sok szó fecsérlődik erre...

    "Nagyonis fontos dolog."
    Fontos, de a lényeg nem az volt.

    "Nem feltétlenül kell valaminek lennie."
    Igaz, de megmarad a valahogy.

    "Nos, ha nem hívják úgy, akkor nem hívják úgy. Egyébként hívhatnák krumplipürének is."
    Végülis az is kérdés, kik hívják úgy. :) Lehet, nem a fizikusok, hanem valamilyen műkedvelők, stb. Valahogy be kell azonosítani - még ha kiderülhet is, hogy nincs is ilyen, mert máshogy működik a dolog, stb.