• dez
    #138
    "Szépen le lehet írni neki a tulajdonságait. Az definiálja, hogy micsoda."
    Jéé... Érdekes, amikor én ugyanezt írtam egy másik topikban, bőszen ellenkeztél ellene...

    "Mire gondolsz?"
    Hát tudod, kvantumokban terjedő fény. De lehet, hogy a hullámhossz éppen ennek függvénye.

    "A fénysugár iránya, a forrás sebessége, a megfigyelő sebessége, a mérés helye, a gravitációs tér erőssége, stb. Erről szól a rel. elm."
    Ja, értem.

    "Milyen tükrös kísérletek."
    Hát az alapvető kvantummechanikai tükrös kísérletek. Ebből tudnod kell.

    "A fény az fénysebességgel terjed. Egyébként meg az állapotfüggvény összeomlás ugyanaz a jelenség mindenhol."
    Hát nem is a fény terjedéséről van itt szó itt, hanem ugye a szuperpozició egész koherens felállításra kiterjedő egyszerre való összeomlásáról.

    " "Meg egyéb érdekességek is vannak." "
    "Pl.?"
    Gondolom, abból, hogy alap kvantummechanikai tükrös kísérletek, már magad is tudod.

    "Igen, de azt nem te hozod létre. Te a saját információdat nem tudod továbbítani. Sőt, a magától átmenő információt sem tudod kiolvasni. Csak igazolni tudod az átvitel létét, ha mindkét oldalon egyszerre mérsz."
    Ez (elvileg) így van, de nem ez a lényeg. Attól még az az információ átmegy.

    "Állapot függvénynek, vagy hullámfüggvénynek."
    Az viszi át? :)

    "Már többen is leírták. De a legegyszerűbb elolvasni a megfelelő helyen:"
    A második már volt linkelve. De valaki felhozta, hogy nincs olyan, hogy "pozitív töltés". Ami van, az ugye elektron-hiány. Ergo itt ionok. De akkor ionok (itt a levegőt alkotó gázok ionjai) hozzák létre az alulról induló csatornát? Na, talán le van írva a wikis oldalon. (Apropó, érdekes, hogy máig több különböző teória létezik a pontos lefolyásra...)