kerteszkedes_fejlec.jpg
  • ximix #129
    Csak agyalok
    Mikor volt utoljára föld csere? ha nem olyan rég akkor lehet, hogy a virág földel került oda, mint báb és ott kelt ki.

    A virág földeket több összetevőből keverik és ha jól tudom hővel sterilizálják, na már most egy kitin báb akár túl is élhet egy ilyen hőhatást, főleg ha gyártástechnológiai hiba is besegít, Pl rövid a ideig tart a hőkezelés, vagy a gépeket nem takarítják és a zugokba befészkelnek ..passz

    Vérmérséklet és kíváncsiság függvénye, ha megfogod és beazonosítod, lehet nem is szereti a fikuszt, de persze az ellentéte is lehet miszerint szereti, pont ezért kéne elcsípni és megpróbálni beazonosítani.

    Persze simán beazonosítás nélkül is lehet irtani, valami dísznövényes embert el kellene csípni és megkérdezni milyen szert ajánl.
    Vannak kontakt/felületi szerek is vannak felszívódók is, ezek akkor kellenek ha eszi valami, ha csak a földet túrja akkor talajfertőtlenítő kell elvileg.

    Meg kellene kérdezni egy dísznövényes szakembert, milyen szereket ajánl, beltérre (nem tudom ott e van) fikuszra.
    A belteret azért írtam, mert ha jól tudom van olyan talajfertőtlenítő ami gázosodik a jobb ölőhatás elérése érdekében, de nem tudom emberre veszélyes e.


    Amúgy meg fikuszról rögtön eszembe jutott a Szeleburdi család
    -link