• BiroAndras
    #270
    ""Elhagyagolhatók EGY ADOTT TARTOMÁNYBAN."
    Azt eddig nem tetted hozzá."

    Már hogy a f@szba ne tetem volna hozzá! Csak kb. ezerszer!

    "Nem, ez egy tévedés. A tudatot - ami elég emberi lépték - pl. nem írja le. Nem is tud vele mit kezdeni."

    Ha valamit 99%-ban jól le tudunk írni, és 1%-ban nem, az szerinted szart se ér?
    De ezt is megbeszéltük már sokszor. Egyébként sem tudod bizonyítani, hogy a tudat nem írható le klasszikus fizikával, ha azt se tudod mi az.

    "Ennek mi értelme, hogy az egyik állításoddal megcáfolod az előzőt?"

    Hol cáfoltam meg??? Sehol nem állítottam, hogy a klasszikus fizika tökéletes. Idézem : "a klasszikus fizika az emberi léptékű világot nagyon jól leírja". A nagyon jól nem egyenlő a tökéletesennel.

    "Még a fizikusok között is van, aki nem fogadja el a kvantummechanikát. Bár ritka."

    Egyet mondj.

    "A fizikát valamennyire ismerő nem-fizikusok között meg több ilyen van."

    De a nem-fizikusok azok nem fizikusok.

    "A kvantumszámítógép hogyan számolja ki az eredményt!"

    Magyarázd már meg nekem, hogy mi a különbség a kvantumszámítógép és egy eldobott kő számítása közt. Tökéletesen lényegtelen, hogy mit számolnak ki.

    "Szerinted tehát ez csak úgy jön, szerintem meg megismerhető ennek menete."

    Tehát a világot futtató számítógépet keresed? Jó, legyen. De akkor az a számítógép honnan szedi az eredményeit? Azt is futtatja valami? Nem érzed a problémát?

    "1. Nem azt kérdezném, hogyan van leprogramozva, hanem hogy hogyan működik, mit csinál. És az megismerhető."

    Látom totálisan ellenállsz bármiféle hasonlatnak. Egy szoftvernél a működés egyenlő a leprogramozással. A hardver nem része a szoftvereknek. Tehát a szoftvereken belül nem megismerhető. Tényleg ennyire nem vagy képes elvonatkoztatni?

    "2. Hallottál már a mikroprogramokról?"

    Képzeld el, hallottam. Gondoltam, hogy ismét örömmel fogsz belekötni egy tökéletesen lényegtelen részletbe, de még reménykedtem. De csak a te kedvedért vegyünk egy 8086-os procit, abban nem volt mikrokód. Egyébként meg a mikrokód véletlenül nem elemi utasításokból áll?

    "Csakhogy mi nem a szoftver vagyunk, hanem a felhasználó."

    Hát pedig dehogynem. Ha van a példában felhasználó, akkor az Isten.
    Mi benn vagyunk a világban, részei vagyunk.

    "Persze, de attól még pl. a gravitációt továbbra is a fizikusok kutatják, nem a fizozófusok."

    Hogy jön ide a gravitáció meg a fizikusok? Arról beszélünk, hogy van-e a világ mögött valami. Ez sokkal inkább filozófia, és végképp semmi köze a gravitációhoz.