• Enlight
    #49
    Ok akkor Warcraft...azzal is játszottam 2 hónapig..nekem van összehasonlítási alapom...te nem vagy versenysakkozó, nem látod át a játék esztétikai szépségét, az általa nyújtott élményt, melyet persze nem kell favorizálni, de komplexitásában sehol nincs sakkhoz képest...jóval összetettebb a sakk, mint azt te valaha gondolni is fogod!!! ha nem vagy benne, nem tudhatod, ez egy ilyen dolog. Warcrafthoz nem igazán kell kreativitás, problémamegoldó készség..
    A különbség a kettő között, hogy sakk logikai játék, és - te bármennyire is azt hiszed esetleg - a warcraft vagy a CS nem az.

    Mordennek van igaza: az nézi egyiket-másikat, akit érdekel.

    Én csak azzal szállok vitába, hogy a sakkot egyszerű is "logikai" táblajátéknak nézed.
    Ha valóban nem kívánna nagyobb tudást, mint egy kis Warcraftozás, akkor itt minden második ember nagymester lenne:)
    Ha a komplexitást pedzegetjük, a kettő igencsak nem egy szinten mozog:S
    Ettől függetlenül persze az érdeklődési köröd nem feltétlenül kell, hogy fedje/ ne fedje a témát, de mondok valamit: ha jó sakkozó akarsz lenni, ahhoz nagyságrendekkel több időre, energiára és kreativitásra van szükséged ahhoz, mintha jó Warcraftos akarsz lenni...A kettő valszeg más jellegű adottságokat kíván, de szerintem egy adott játék mélységeinek megismeréséhez szükséges IDŐ dönti el, hogy mennyire komplex.