• Zocsi
    Ezek a tények már régen fel lettek állítva. Kb. 3 éve olvastam a zöld tea jótékony hatásairól egy egészségügyi lexikonban. Én is szeretem a zöld teát, mézzel iszom. Viszont a könyvben leírták azt is, hogy a NEM fermentált (érlelt) tea hordozza magában a begfelelő enzimeket, meg anyagokat. Gondolom megvan az erjesztett verzsönnek is a jótékony hatása, csak nem olyan mértékű. Sajna asszem a pickwick, meg a hasonló "olcsóbb", ízesített zöld teák gyakran fermentáltak. Szerencsére én találtam egy viszonylag olcsó filteres fajtát. DM-ben lehet kapni, a dobozára nemes egyszerűséggel az van írva, hogy China Green Tea. A termék doboza 20*2g NEM fermentált import kínai zöld teát tartalmaz! És ez mindössze ~600HUF-ba fáj...
    Másfelől sztem a távolkeleti népesség azzal is segíti az érrendszeri és daganatos és egyéb betegségek kialakulásának elkerülését, hogy minden nap megissza az átlag 1 liter teájukat. Gondolom mellette fogyasztanak más folyadékot is. Tehát optimális esetben megvan a napi 2,5-3 liter folyadék. Sztem ez bőven jó ahogy, hogy folyamatosan kimossa a szervezetükből a salakanyagokat, meg mérgeket. Sajna sztem a nyugati kultúrákban, ahol az ember egész nap rohan, nem is figyel oda a rendszeres és elegendő folyadék bevitelére... Ez probléma!
    Úgyhogy igyon mindenki zöld teát!!!