• dez
    #9
    Most az ólomra gondolsz? Nos, az az egyik legmérgezőbb nehézfém. Már kisebb mennyiségben IQ-csökkenést okoz. :) (Főleg ezért tiltották be az ólom vízcsöveket még 20-30 éve.) Nagyobb mennyiségben már komoly egészségkárosodást okoz.
    (Ugyanakkor nyomokban szüksége van rá a szervezetnek. De ehhez untig elég annyi, amennyi a növényekben van.)

    Vagy esetleg a folyasztószerre? Azt ha külön veszed, ott virít rajta az Irritant! figyelmeztetés. A folyamatosan fennálló, v. gyakran ismétlődő irritáció szépen növeli az asztma, allergia, és valamennyire a daganatos betegségek kialakulásának esélyét.

    A folyasztószer kisebb-nagyobb részét kitevő gyanta kisebb kockázatokat jelent, de az sem 0.

    Sokszor halogéneket is tartalmaz a forrasztóón (nem tudom, hogy a folyasztószerben-e vagy azon kívül), az sem éppen egészséges.

    1000 műszerészt kell megnézni, mi a helyzet velük, abból lehet látni a tendenciákat.

    Szóval jobban teszed, ha nem tüdőzöd le állandóan forrasztáskor a füstöt. :)

    Én már csak maszkban forrasztok, mert némileg hajlamos vagyok az asztmára, és ez érezhetően ront a helyzeten.