• killeragy
    #47
    Szerintem a magyar em \ber penze ugyanannyit er, mint akarki mase - ertsd, ha en fizetek 100 USD-t egy termekert az ebay-en, az ugyanannyit er az eladonak, mintha valaki Nemetorszagbol tette volna ugyanezt. Szerintem nem arrol van szo (vagy inkabb nem attol kene parazni????) hogy tobb penzt akarnak kihuzni a zsebedbol, hanem arrol, hogy azt a penzt, amit egyebkent is elkoltenel (ld. sarga csekkes villanyszamla, vagy akar egy gyorshajtas befizetese) HOGYAN fizeted ki.
    A kartyas kutyu arat onnan veszem, hogy 2-3x megkerdeztem azokban a boltokban, ahova sokat jartam (pl. hardware), hogy ugyan miert kell nekem egyfolytaban elsetalni az 500 m-re levo ATM-hez, erre ezt a valaszt kaptam ("sokba kerul" - csak bovebben kifejtve).

    Hogy atrakjon a ceg a fizeteskor a bank oldalara? Ehhez talan az kellene, hogy a magyar bankok meg inkabb kompatibilisek legyenek a nyugatiakkal - meg mindig sok fejtoresbe kerul kolfoldrol/re penzt utalni, 10 eve azt mondtak nekem az OTP-ben, hogy tegyem bele a penzt egy boritekba(!!!!), ugy kuldjem ki USA-ba, mashogy nem lehet. Ezen a rendszeren csak a bankok valtoztathatnak, es csak ezutan lehet a magyar emberek nezetet ("letojom a bankokat") megvaltoztatni. Szerintem.