• CsőKujts
    #78
    Na akkor idézem az írót: "Az 1960-as évek óta egyre több bizonyosságot szereztünk arról, hogy a csillagközi térben található anyagködök az élet alapjául szolgáló szénvegyületeket is tartalmaznak. Ma már egyre biztosabbnak tűnik az is, hogy a fiatal Földbe becsapódó üstökösök akár a felszínre is eljuttathatták ezeket a vegyületeket, indító lökést adva az élet kialakulásának. 1986-ban a Giotto és a Vega űrszondákra felszerelt kamerák által küldött képek a Halley üstökös felszínét beborító sötét anyagtakaróról adtak számot, amiről a színképelemzések kiderítették, hogy szénben gazdag vegyületeket tartalmaz. Az üstökösöket látványossá tévő kiáradó gázok is gazdagon tartalmaznak metánhoz és etánhoz hasonló szénalapú vegyületeket. A nagy magasságban összegyűjtött minták alapján napi 30 tonna! szerves szénvegyület éri el bolygónk felszínét.

    Szal ezek a csillagközi molekulafelhőkbe vannak, színképelemzés alapján van bennük formaldehid és etilalkohol. De a legfontosabb felfedezésre 1994-ben került sor, mivel a világűrben felfedezték az első aminósavat a glicint. A világűrben található több mint 100 féle szerves molekula közül ez tekinthető legfontosabbnak, mivel az aminósavak képezik a szervezetünket felépítő fehérjék alapját.

    Mondjuk én sem fogalmaztam hibátlanul a minimális szint alatt az élet csíráját értettem...