• ftomi
    #33
    Nézd, olyan van, hogy a népszámlálási adatok alapján támogatják a történelmi egyházakat. A mértékét nem tudom, de nem hiszem hogy óriási összeg lenne. Így valóban hátrányba kerülsz a nem vallásosokkal szemben, mert te nem tartozol semmilyen egyházhoz, és ezért mivel nem támogattál senkit, ezért azt a részt az adódból az állam másra költi. Az állam egy csomó nonprofit szervezetet támogat, mert a társadalomra pozitív hatással vannak. Ahogy az Egyházon belül is rengeteg ilyen közhasznú tevékenységet végeznek: ingyen étkeztetés, betegellátás, gondozás, stb. Szóval mondhatnád azt is hogy semmilyen szervezet ne kapjon semmit. Az igazságos lenne. De miért kapjon az egyik, és pont a történelmi egyházak ne? És sajnos nem tudom milyen mértékű ez a támogatás -- ennyire átlátható a magyar állam gazdálkodása. :(

    Az viszont biztos, amit korábban is írtam, hogy az Egyházi iskolák gyerekenként milyen jelentős összeggel kapnak kevesebbet, pedig az oda járókat is megilleti az ingyenes közoktatás, nem?