• Tiberius B
    #699
    Mutációkhoz:
    A sarlósejtes vérszegénységet EGYETLEN nukleotid "megfordulása okozza.
    Vannak olyan emberek, akik immunisak a HIV vírusra, na ott is pár nukleotid "hibás".
    Az evolúció történik: tény
    Sok mutáció hasznos, sok mutáció nem, sok meg egyszerűen semleges: de sok mutáció együtt már okoz egyet s mást:-)
    Az ember-majom hiányzó láncszemet asszem már megtalálták, de nem vagyok benne biztos.
    Az evolúcióra van több tonna (mint tömegegység) bizonyíték.
    ...inkább nem járatom a szám ebben a témában

    SOKADSZORRA: Dan Brown nem állítja, hogy a regénye tényeket közöl, csak azt, hogy vannak benne tények is. Ha te azt mondod tény, hogy van Bp. és azt a következtetést vonod le, hogy azt vkik építették, attól még nem lesz a következtetésed tényként beálítva (csakhogy tudjuk hogy Bp-t vkik építették:-))

    Vallás, hit: ezek mindenkiben jelen vannak, még a szkeptikus is hisz vmiben, mégpedig a kételkedés jogosságában:-) és a vallása (kb.): semmit ne higy el bemondásra (ezt akár vehetjük dogmának is:-))

    {off
    Miért van az, hogy ennél a topicnál is kialakult a párharc, és a felek már lassan nem is nézik a nem-ellenfél hsz-eket?
    off vége}

    Egyébként meg a tudósok közt MÉG sok az istenhívő (nem már) (a tudományban illetve a tudásukben vagy magukban hívőkről nem is beszélve)

    Vmelyik topicban említették, hogy már vagy száz éve a pápa kihirdette az egyház feladatát és hatáskörét: a lelki támaszték biztosítása, erkölcsösség+szeretet hirdetése... egy büdös szó sem volt tudományról vagy tényekről, csak értékrend-tanításról.

    Ja és Isten, Allah meg egyebek vs. evolúció meg egyebek-hez: NEM lehet eldönteni, csak valószínűségek meg színek vannak a fekete-fehér/bizonyított-lehetetlen között
    "semmi sem lehetetlen", asszem ez a kvantumfizika egyik alaptétele:-)
    "nincs nulla valószínűség", "nincs tökéletes bizonyosság" ezek is vhol ott vannak a listán

    Lehetőségek sokmindenre:-):
    -Isten
    -Allah
    -Nirvána
    -Véletlen
    -Sors
    -Idegenek
    -Előző civilizációk
    Kihagytam vmit? (szinonímák nem számítanak)

    {off:
    A legérdekesebb itt, a fórumon, a különböző emberek viselkedésének illetve véleménynyilvánításának megfigyelése. Egyetlen embert sem láttam még (talán 2-3 kivétel HA van), aki minden egyes topicban ugyanazon elvek szerint beszélne, mindenki formálódik, és egyszerűen akár szembenálló véleménynyilvánításokat is olvashatok ugyanazon emberektől, csak át kell menjek egy másik topicba, bár néha még az se kell. Úgy éreztem ezt vhogy, vmilyen formában elétek kell tárnom.
    off vége}