• dez
    #18
    "A konnyu programozhatosagot szerintem csak a PPE-re ertettek amit tenyleg konnyu programozni mert csak 1 sima power4-es proci."

    Ennek mi értelme lenne? Szerintem semmi.
    Egyébként inkább Power5 (pontosabban abból egy mag), ugyanis annak az (egyik) fő újdonsága volt a hardveres SMT. (A másik a dual-core, a harmadik meg az on-chip memória-kontroller.) De igazság szerint mind a Power3-ból, Power4-ből, és Power5-ből vesz át elemeket, ezek keveréke a PPE.

    "Programok mar vannak ra. Ugyanaz az arch mint a power mac-eknel, ugyhogy ami eddig futtott powerpc-n ezen is fog."

    Nem egészen ugyanaz, mert az nem tudott SMT-t. Persze a korábbi programok szempontjából hasonló a dolog, mint a PowerMac-ek dual G5-je. [Kivéve az SPE-ket, de azokat egyszerűen nem használják.]
    De én természetesen arra gondoltam, hogy olyanok, amik kihasználják az SPE-ket is. Az a nagy durranás.
    Persze azért érdekes lesz, ha pl. esetleg sikerül beizzítani az OS-X-et PS3-on. =)

    Ja, ha itt sikerül, akkor esélyes, hogy X360-on is, mert annak a prociját meg 3-magos Power5-nek szokták "titulálni". (Bár ott a GPU érdekesebb ügy.)