#60Cifu, amerika agresszor, oroszország "cask fegyvereket" ad el. Fontos különbség.
Azért, mert csak a legnagyobb országot látod ebben a játékban, és nem veszed észre a többi szereplőt. Nem véletlenül említettem Angliát, Oroszországot és Franciaországot. Ugyanúgy játszák ezt a játékot, mint az Egyesült Államok, csaképpen ebben a játékban az Egyesült Államok a legnagyobb játékos, hozzá képest a fent említettek kevésbé erősek.
És ha már többen is lennének, akkor elfogadható és éjjenezendő amit művelnek egyes nagyhatamak?
Felesleges vágyálmakat kergetni. Mindig is a nagyhatalmak határozták meg a világ történelmét. Így volt 2000 éve, így van most, és valószinüleg 2000 év múlva se lesz másképpen.
Nem a fegyver exportálását szidtam, hanem azt, hogy a demokráciájukat exportálják, megszállnak idegen országokat a világ másik felén és világcsendőrt játszanak.
Mint említettem, ez sokkal összetettebb kérdés annál, hogy ennyire leegyszerűsítsük. Ugyanígy játszott "csendőrt" Anglia, Franciaország, és Oroszország. Jelenleg is játszák, legfeljebb nem látod, mert a média nem erről kevesebbet szól, és mivel téged nem érdekel, ezért nem nézel utána. Például Oroszország ugyanúgy játsza a saját kis szomszédaival ezt a játékot, lásd például jelenleg Grúziai-Abháziai események.
Ami az iraki eseményeket illeti, azzal kapcsolatban az a véleményem, hogy helyes volt Szaddam rendszerét megdönteni, de ugyanakkor nyilvánvaló, hogy nem felebaráti szeretettből "szabadították fel" az iráki népet, hanem politikai és gazdasági célokból. Viszont ha már így történt, akkor valamit kezdeniük kellett volna az országgal, és itt baltázták el nagyon a dolgot a szövetségesek. Kétlem, hogy egyhamar normalizálódna a helyzet irakban, biztos, hogy az USA számára a jelenlegi állapot messze van attól, ami hasznos a számukra. Ugyanakkor az is biztos, hogy ha most kivonulnak a szövetségesek irakból, akkor ott polgárháború fog kirobbani (nézőpont kérdése: gyakorlatilag már jelenleg is polgárháborús viszonyok uralkodnak az országban).
A Nato-tagsággal elértük, hogy olyan államokra támaszkodunk, amelyek a történelem során ne megyszer cserben hagytak minket, mikor talán nagyobb érdekük is volt ebben.
Komoly kérdés: másképpen az ország megfelelő szintű védelmét csak egy hatékony (és drága) hadsereg lenne képes ellátni. A HM költségvetéséből évek óta 10-20-30 milliárdokat csípnek le (tehát az elvileg megszavazott költségvetési összegből ennyivel kevesebbett kapnak), ami autópályákra, kórházakra, a TB hiány kezelésére, stb. megy el.
Az emberek többségét nem is igazán érdekli, hogy milyen állapotban van jelenleg a hadsereg (a Gripent drágálja mindenki, de amiatt csak kevesen ráncolják a homlokukat, hogy vajon 14db vadászgép elegendő-e adott esetben bármire, vagy hogy egy vadászgéppilóta évente 100-120 órát repül csupán, és az sem érdekli őket, hogy milyen harckocsijaink és tüzérségünk van, avagy nincs...). Elmagyarázod nekik, hogy évente legalább 400-600 milliárd forintra lenne szükség, hogy megfelelő színtű hadseregünk legyen? (Csendben tegyük hozzá: és megfelelő vezetés.)
Ha az eu-ból kimaradtunk volna, akkor a szuverenitáson tul a maradék gazdasági önállóságunkat is megvédhttük volna.
Cserébe vámköteles lenne a kereskedelem a magyar külkereskedelem legnagyobb részét kitevő országokkal - vagyis még annyira sem lennének a magyar árúk versenyképesek az európai piacon, mint jelenleg. A belkereskedelem szerinted pótolná ezt?
droidok
Ne Tomcat blogjából akard megismerni a világot, mert az a kép erősen szűklátókörű, és sok téren fals....