Andris#9
Na akkor tesztelő lévén leírok egy-két dolgot erről az IPTV-ről.
Jó dolog, és egyértelműen ez a jövő, de egyenlőre még sok hibája van.
Először is egyszerre csak egy adót tud venni, amit vagy felveszel vagy nézel, de a kettő együtt nem megoldható. (olyan mint a műholdas adásnál)
Nem lehet saját SetTopBox-ot használni ami pedig jó lenne mert amit adnak abban nincs DVD és sehogy nem lehet "kiszedni" a Box-ból a felvett anyagot. A saját T-Systems oprendszere van rajta, ami elég lassan reagál a kéréseimre. (WinCE alapú) Csomó ideig bootol a SetTopBox, és baromi hangos! Hangosabb mint bármilyen PC vagy projektor vagy XBOX360 amit eddig hallottam. Ráadásul standby módban is zúg... de ezt biztos megoldják mire publikus lesz.
De ez még mind nem lenne olyan nagy gond. Ami a legrosszabb, hogy nagyon rossz képminősége van. Olyan szinten blokkos a kép mint valami vacak mpeg1-es videónál. Pedig a 2.5Mbit elég lenne jó minőségű videókhoz, csak nem tudják realtime-ban olyan jól tömöríteni.
De van jó oldala is: :)
A videótéka nagyon kényelmesen és jól használható. Csak kijelölöm mi kell aztán 24óráig bármikor megnézhetem és tekergethetem, és a végén nem kell visszavinni a tékába :) Ráadásul a tékában jóminőségűek a filmek ami szintén bizonyítja, hogy elég tud lenni a 2.5Mbit. (összehasonlítás képpen egy 2CD-s DivX 1.5Mbit-es bitrátájú)
Jó, hogy digitális a hang és a kép, mert LCD TV-n nincs gond az interlaced képpel, és a hangot optikán is ki tudja adni a Set Top Box.
Kényelmes az online TV újság amivel minden adón gyönyörűen látszik, hogy mikor mi lesz, és könnyedén kiválasztható, hogy mit akarok felvenni, mert nem kell időpontot beállítani csak rámenni az adott műsorra. (hátrány viszont, hogy nincs Teletext, de elvileg lehet majd netezni helyette valami limitált módon)
na kb ennyi... a lényeg, hogy elég jó, de vannak még gyerekbetegségei. (ezért is van a teszt)