• Sty77
    #44
    T4

    Üdvözlök mindenkit! Én csak hozzá szeretnék szólni a terminátor 4-hez. Nem tudom mi zajlik a színfalak mögött, és mi igaz, abból hogy James Cameron-nak lenne valami köze hozzá. Azt, hogy Arnold Schwarzenegger vállalja-e, még kérdés. Ami miatt felkutattam Google-t, az az volt, hogy keresek egy oldalt ahol ötleteket lehet adni, a T4 filmes háttérregényéhez (forgatókönyv). Nem akarom, hogy egy felszínes "B" esetleg rossz esetben "C" kategóriás film legyen belőle. A 4. rész már a háborút öleli fel, a Skynet hataloméhes csatáját az emberek békéért való küzdelmével szemben. Az Alfák - amik köztudottan a fémtestre preparált kibernetikus vázzal rendelkező ember formájú gépek - még a korai stádiumban nem lehetnek jelen, mert az egy későbbi fejlesztés eredménye. Arnold Schwarzenegger itt esik ki a képből (nincs rá szükség, csak később). Ami azt illeti a paradoxon, amit ez a film, leír elég érdekes, mer egy jövőből érkezett megmentő, hozza létre azt a lényt -John Conort- aki harcol a gépek ellen. Ha nincs Ő, nincs aki, visszaküldjön egy illetőt megvédeni Sara Conort, így a Skynet nem küld vissza gépeket felkeresésükre és likvidálásukra. Viszont, ha már megtörtént, akkor valahol hiba csúszott a számításokba, mert azzal, hogy a t-1000-s az első részben megjelent, a végén ötletet adott egy tudós fizikus számára az a mikrocsip és karmaradvány (T2) hogy kifejlesszen egy programot, ami elindított egy megállíthatatlan folyamatot. Mindenkép a paradoxont kell megállítani és megsemmisíteni, hogy az események megszűnjenek és visszaálljon a rend. Ez lehetne a film felétől a törzs. Az időutazás fikció, elmélet, ha mégis megtörtént lehet hogy a jövőből valaki csak azért ment vissza a múltba, hogy saját haszna számára, az akkori számítógépes világba egy programot vigyen a jövőből. Ezzel kezdte el a paradoxont, ami elindított egy beláthatatlan katasztrófát. Tudniillik ami a mai világban biztonságos, az korántsem biztonságos egy 30 évvel ezelőtti világban. Nincsenek meg a hiba kiküszöbölésére a megfelelő elméletek, és az emberek még nem nőttek fel a feladat megértésére. Valaki pusztán azért ment vissza a múltba, hogy egy programot helyezzen el, amivel a jövőben már gazdag lehet, a program által adott információ és a "cége" hosszú évek alatt összegyűjtött vagyona (profitja) hatására. És ezel még nincs vége a lehetőségeknek, van még ami ehez fűzödik.