• BlackRose
    #7
    Szóval most ha valaki szerinted mondjuk feltenné 2 millió ember személyi adatait, bankszámláit meg stb. egy honlapra, akkor ezt csak úgy lehetne eltávolítani, hogy előbb elmegyek az ügyvédhez, elmondom neki mi a gond, aztán megírja a pert, majd végigjárjuk a 77 ajtós perelési folyamatot, aztán megvárjuk, hogy a bíró úr 3 hét múlva beidézzen bennünket majd stb. stb. Na ne már azért gondolom, hogy vannak dolgok amelyekben már feljelentés után lépni kell. A rendörség itt csak csinálta a dolgát. És persze most ha tévedtek, hát akkor kérem pereljen a másik oldal, de itt nincs miért, éppen ezért járt el kifogástalanul a rendőrség vagyis a hatóságok. Ne gondolja valaki, hogy én a szabadság ellen vagyok, mert akkor nagyot téved, én csak a szabadságot és a felelőséget egymás mellé sorolom, emlékezzünk csak vissza mi is történt nemrég a Dán Mohamed szabad sajtói marhasággal, mert itt sok mindenki ráfizetett egy felelőtlen marha szabadségfelfogása miatt. Szóval a rend azért meg kell, hogy legyen, ha valaki leszar és nincs bizonyítéka, csupán szubjektív véleményét állítja mások elé mint abszolút igazságot akkor az ne órdítson a bírósági folyamatért, én személyessen olyan kártérítési ősszegre perelném, hogy el kellene adja ves£it, hogy ki tudjon fizetni. Persze ez az EU-ban emberjogi sérelem lenne, pedig az is emberjogi sérelem ha valaki a számba rakja azt amit nem mondtam, megbélyegez azzal amit nem csináltam és mindezt a saját szubjektív véleménye szerint. Ha törvénysértést követtem el, kérem jelentsenek fel de ne vonszoljanak a sajtóban, a neten meg stb. hogy én egy ilyen gané meg olyan bűnöző meg amolyan hülye ember vagyok. És ha ezt még úgy teszik, hogy saját nevemmel élnek viszza, hát engedje meg a világ, de szerintem az már nagyon nagy túlzás. Szóval az ausztrál miniszterelnök itt nem igen tehetett mást, két választéka volt, megjátszani a majmot és tűrni a személyére irányúló tisztességtelen támadást (és nem csak személyére, hanem a legitim korményra is), vagy azt amit megtett, a reagálást. Sajnos ez nem az ő ellenörzése allatt volt, lépni kellett neki, és ő úgy lépett ahogyan egy miniszterelnöktől elvárjuk, lépet és méghozzá felelőssen. Szóval nem vagyok éríntett, John Howard-ot nem nagyon kedvelem, mert George Busht-t sem és ők kb. ugyanazt a kereket forgatják, de azért ebben az esetben neki adok igazat. Már túlságossan elhatalmasodott a vádaskodás a sajtóban semmi bizonyítékok nélkül. A vádaskodásnak a feljelentéssel elkezdve a hatóságoknál van a helye, a kritikáknak van a sajtóban a helyük de a tisztességes fair-play kritikáknak, mert ugye ausztrália esetében egy szabad demokratikus országról és nem pedig egy diktatúráról beszélünk, ezért a játékszabályok nagyon különböznek.