• BlackRose
    #23
    Magyar vagy, ha magyarnak születtél, ha szüleid magyarok. Ha beszéled a magyar nyelvet és ismered a magyar szokásokat, kultúrát akkor is magyar vagy. A legnagyobb baromség ha valaki nagyobb vagy kisebb magyar akar lenni, a legnagyobb szegénység ha egy nemzethez való hovatartozást attól akarunk meghatározni, hogy valaki az adott országban él vagy, hogy valai mennyire mondja magát magyarnak és a magyar sztereotípiák szerint él vagy hal. Szóval egy nemzethez való hovatartozást alapjában a genetikai szál határozza meg, e mellett még el tudom képzelni, hogy a nyelv ismerete és a nemzet kultúrájának alapismerete, itt hangsúlyozom, hogy alapismerete, mert mindenki még a néprajzkutatók is többet nem tudnak és ismernek mint amennyit tudnak. Általában amikor messze vagy a hazától, kissebségként élsz vagy még kissebbségben sem akkor sokkal nehezebb megmaradni a magyar identitásba sokkal nehezebb a magyarsághoz tartozni mint az anyaország határain belül, de ettől függetlenül még mindég magyar az aki magyarnak született. Szóval ideje lenne lekopni már az abszúrd dogmákon alapozott nacionalista ÉN VAGYOK A NAGYOBB MAGYAR filozófiáról, mert csak káros és értelmetlen.