• Ma2ska
    #64
    A fü általad emlitett hatása valóban létezik, egyes kulturákban, természeti népeknél gyakran használták, sámánok tudattágitó hatását " szellemvilággal való kapcsolat" felvételére stb stb. A függőség itt valóban inkább pszichológiai, egy kitágult világosabb tudat élménye nem mindennapi dolog, főleg ma, ahol erösen beszükitik. És ezáltal valóban az eddig megszokott dolgok helyett mást csinálsz. A hatás hasonló mintha valamiféle szakrális technikáthasználsz, jógázol meditálsz stb. A végeredmény ugyanaz. A társadalmi megitélés szintén, hülye, drogos stb. Mivel ma normálisnak az van elismerve, aki szuperalkalmazkodó, a többség véleményét szajkózó, a tömegböl semmilyen irányban ki nem lógó életmódot folytat. Ilyenre ebben a fórumban is láttunk példát. A fü helyett inkább mégis a jógát ajánlom, mint tudattágitó eszközt.
    Az alkoholfogyasztásban én megálltam a mértékkel sörözgetés, borozgatás, közben beszélgetés, társasági élményénél /un szociális ivás, milyen hülye kifejezés/, voltam már párszor totál részeg, de az egyáltalán nem jó érzés semmilyen szempontbol.