Onimusha: Dawn of Dreams
  • Tinman #420
    Onimusha 4 nagyon színvonalas... minden percét imádtam.

    Az 1. rész olyan, mintha egy horror/kaland játékba csöppennél, és elég rövid, kb 5 óra és vége... a harc mintha kevesebb lenne, de ha van akkor nem olyan egyszerű.

    A 2. részt nagyon nehéz már beszerezni. Nekem az egyik legkellemesebb csalódás! Meglehetősen sok kalandelem van benne, jópofa haverokkal akiknek ajándékokat lehet vinni, beszélgetni, stb. Kicsit olyan Final Fantasy jellegű lett. Meglepően kellemes a grafika, élőbb a környezet, mint azt megszokhattuk.
    Idézek magamtól: A 2 rész "3-4x olyan hosszú, mint az első rész!
    A viselkedésed a !BARÁTAIDDAL! BEFOLYÁSOLHATJA egyes helyen a sztorit!!!
    Nagyon jó példa erre, ha Kotaro-val nem foglalkozol eleget, akkor az erdő sűrűjében eltévedt Jubei-en NEM fog segíteni, így NEM irányíthatod Kotarot, NEM mehetsz le 2 db. Dark Realm pályára!
    De eddig vagy 7-8 helyen voltam úgy, hogy jött a barátom segíteni, mert jó cuccokat szereztem neki!
    A 2. részben gyakorlatilag kereskedni lehet és legalább 30 picike kis mellékküldetés teljesíthető!
    Remek zenéje van, kellően hosszú, 5 fegyvered lehet (1. részben csak 3).
    A barátaid páncélját, fegyvereit, szuperfegyvereit MIND-MIND kicserélheted!

    Ettől függetlenül megértem azt is aki nem szereti, hogy egy akciójátékban rengeteg kalandelem van. Én eléggé kaland lelkületű vagyok, emiatt nálam az 1. rész sajnos olyan közepes érzést sugároz. NEM VOLT ROSSZ, de a 2. lenyűgözött az 1-hez képest."