• BiroAndras
    #230
    Kémiából sose voltam jó, úgyhogy nem vagyok benne biztos, hogy mindent pontosan értek, amit írsz. De azért megpróbálom.

    "Ha egy anyagnak van bomláspontja, akkor azon az összeshő a bomláshőre fordítódik. Sima kémia."

    Ok, a hőt átkonvertáltad, csak épp az entrópia nem csökkent, mert az elbomlott anyag sokkal rendezetlenebb lett. És ebből nem tudsz elektromos áramot nyerni 100% hatásfokkal.

    "De igenis ellenkezik a második főtétellel, még pedig az entrópiával, mert egy kémiai cella rendezettsége elvileg nagyobb mint egy kimerült celláé."

    Természetesen a kimerült cella rendezetlenebb. De hát pont ezért magától nem is töltődik fel. Azért nevezzük kimerültnek, mert már nem lehet belőle energiát kinyerni.

    "Más az elsőfajú örökmozgó és más a másodfajú. Az elsőfajút az első főtétel mondja lehetetlennek."

    Miért, én mit mondtam?

    "Nono. A második főtétel az hogy a hő nem áramolhat külső munkavégzés nélkül melegebb helyről hidegebb helyre és ebből vezetődik le az entrópia."

    Pontosan. De ugyanez valamivel tudományaosabban megfogalmazva úgy hangzik, hogy egy zárt rendszer entrópiája sohasem csökken.

    "A második főtétel pedig azért főtétel, mert nem bizonyított, hanem tapasztalat. Azé főtétel és nem törvény."

    Eredetileg tapasztalat volt, de már jó rég óta van matematikai alapja. Elvileg gimiben is tanítják fizikából.

    "Ha hőenergiát százszázalékig tudnék ugyanazon a hőmérsékleten kémiai nergiává konvertálni, mint ahogy a végtermékekből kémiai cellát működtetek, akkor máris megdőlt a II. főtétel"

    De ilyet nem tudsz.