• BiroAndras
    #452
    ""Nagyon nehéz olyan jelenséget mutatni, amiről hosszas magyarázat nélkül is látni lehetne, hogy kvantumfizika nélkül nem magyarázható."
    Pl. neked igen... Sokan meg látják maguktól is."

    Legfeljebb akkorl látsz kvantumot, ha jól bevered a fejed.
    Nem értem, hogy mit akarsz ezzel.
    Azt meséld már el nekem, hogy hogy lehet kvantumot látni anélkül, hogy mélyebb fizikai ismeretei lennének az mebernek? Ha valaki nem ismeri alaposan legalább a klasszikus fizikát, akkor hoggyan ismeri fel az abba nem illő dolgokat?
    És még ha az ember jó fizikus is, akkor se egyszerű olyan hétköznapi jelenséget mutatni, ami nyílvánvalóan nem fér bele a klasszikus fizikába. Egy tranzisztort nem tudsz megmutatni, mert túl kicsi, és túl integrált. Színképvonalakat se egyszerű keríteni felszerelés nélkül.

    "Csak nem érted, hogy nem a kvantumokról van szó, hanem a klasszikus fizika szűkösségéről."

    Én is arról beszélek. A rel. elm. és a kvantumfizika előtt csak az volt, és jól megvoltak vele az emberek.

    "Valakinek nem, valakinek meg igen."

    Már megint ez a ködösítés.
    Az emberek 99.999%-a nem is tudott a problémák létezéséről. Konkrétan olyan dolgokról van szó, mint pl. a feketetest sugárzás, és a fotoelektromos hatás. Egyik se olyan jelentős, amitől egy XIX. század végén élő ember lelkének nyugalma függne.

    "Olyan emberről volt szó, aki nek csak úgy beesett egy műszaki egyetemre, hanem érdekli is a téma."

    És ilyen mennyi van az összes élő emberhez képest?

    "Nem lehetne mellőzni az ilyen felesleges köröket?"

    Lehetne, ha látnám, hogy felfogtad amit írok. egyelőre nem úgy tűnik.

    "De amikor nem sikerült, akkor elfogadták a rel. elm.-et és a kvantumfizikát is.
    A lényeg az, hogy az akkor ismert világot majdnem teljesen leírta a klasszikus fizika."

    "Értsd már meg, hogy csak a materialisták gondolták ezt."

    A nem materialisták meg tündérekben és angyalokban hittek, és rohadtul nem értdekelte őket a feketetest sugárzás képlete. Pontosan ugyanazok a "materialisták" fogadták el később az új elméleteket is, mert akkor már több adat állt rendelkezésre, és egyértelmű volt, hogy a klasszikus fizika már nem elég.
    A materializmusnak semmi köze ahhoz, hogy klasszikus fizika van, vagy kvantum.