• BlackRose
    #70
    "Japán, Kína és Dél-Korea Windows helyettesítő OS-t fog fejleszteni?"

    Tehát én mint teljessen OS neutrális (igaz, hogy kb. 90% bevételeim a Windowsról de a maradék 10% a Linuxról jön) azért az ilyen dolgokon elnevetem magam. Általában nem szoktam semmi ellenes lenni, bár nem akkor ha nincs valami komoly alap az ellenségeskedésnek, de két dolgot kb. a végtelenségig ki nem állok, az első a kommunizmus (és mondjuk ehhez adhatjuk a szocializmust is) a másik ami egyenessen ebből ered az állami majomkodás... most persze Kína hivatalossan kommunista ország, de a valóságban soha nem volt az most meg még véletlenül sem, Japán és Dél-Kórea meg ugye még hivatalossan sem. Most akkor hogyan fognak ezek az államok OS-t fejleszteni. Az OK, hogy esetleg állami támogatást kaphatnak pl. egyetemek vagy cégek annak érdekében, hogy OS fejlesztéssel foglalkozzanak, de akkor ez közelről sem az amit a cikk ír. Ja elfelejtettem mondani, a harmadik és egyébként a számomra legundorítobb dolog, amikor az emberek nem tudnak beszélni, pedig a nyelv nagyon is pontos. Valamelyik nap pl. a híradóban a kedves diplomás újságírók előbb leírták (még ha kapásból mondték volna, valahogy átugranám...) de leírták, hogy valami xyz szolgáltatás amelyet egyébként fizetésért dolgozó személyek nyújtanak INGYENES. Na hanyattvágtam magam, mert ha valamit pénzért csinálnak akkor az nem lehet INGYENES, esetleg DÍJMENTES, mert ugye valaki más pl. az adófizetők a költségvetésen keresztül fizetik. Na ez a Japán, Kína meg Dél-Kórea OS-t fejleszt is ilyen félrebeszélt marhaság. Terméket és egy OS az termék nem fejleszthet állam, bár nem kapitalista állam. Támogathat, de nem fejleszthet. Különben én komolyan szúrkolok a Windowsnak is és a Linuxnak is, hogy minnél jobban fejlődjenek, de alapjában nem szeretném ha a Linuxot sokan használnák, mert akkor elveszítené azt a vonzóerejét, szóval egyszerően nem érdekelne tovább, és ez kár lenne, de gondolom, hogy sok másik advanced user vagy hacker is ezt gondolja, a UNIX-ok és a Linux szépsége abban rejlik, hogy nem lámereknek készült, a Windows meg igen. Persze mindkettőnek megvan a saját előnye is meg hátránya is és mindkettőn komoly feladatok elvégzésére képes, persze nem okvetlenül egy területen, de alapjában én a UNIX-okat és persze a Linuxot is szervernek képzelem el, és habár a desktopon is komoly rendszerré fejlődött, egyszerűen én ott nem látom a helyét, ha másért nem akkor azért mert az a túlságos elterjedéséhez vezet és éppen ez az ami megölné a szépségét. Szóval szeretem a Linuxot és a nyilt forrást mert a gép igazán a kezemben lehet vele, de ha nem vagyok a géppel ilyen szintű kapcsolatban, hanem csak kopasz user vagyok akkor szerintem nincs rá szükségem. A Linux és az Open Source a szenvedélyes programozóknak - hackereknek való, örülök neki, hogy közéjük tartozom és, hogy tényleg jó érzem magam, amikor boot-olom a Linuxomat, de ugyanakkor jól érzem magam amikor profeszionális életemben megfizettethetem tudásomat, munkámat és ezt Windows-on sokkal jobban lehet. Igazi Linuxosoknak nincs szükségük a szolgáltatásaimra, mert ők is tudják, ez a szép benne, és ha nem így lesz akkor nem lesz értelme. Egyszerűen nincs szükségönk mégegy Windowsra, maradjon a Windows Windows a Linux meg Linux, és ez csak akkor lehet ha nem közelednek egymáshoz, ha pedig nem közelednek akkor a Linux soha nem lesz használható az átlagembernek, és én ezt így is tartom jónak, még ha a Linuxos kollegák egy része nem is ért velem egyet. A Vistának meg azért szúrkolok, mert ha elterjed lesz egy csomó munka, tehát pénz.