• Kis-Bob
    #38
    Én hiszek mindenkinek, csupán azt akartam közölni, hogy senki sem törődik bele olyan könnyen a pozíciójának az elvesztésébe. Gondolom, hogy próbálnak majd tenni valamit ellene. Ami vagy sikeres lesz, vagy nem. Bár a verseny szerintem használ az űrkutatásnak. Azért azzal remélem mindenki egyet ért, hogy nem feltétlenül jó, hogy ha Kína lenne a világ vezető űrhatalma. Bár ez egy elég sarkított példa... Az anyagi kérdés meg mindenhol vita tárgya. Mindenki kevesli a pénzt, többet szeretne. Ez így van rendjén. Pl az ESA összetenné a kezét, ha ugyanannyi pénzből gazdálkodna, mint a NASA. A NASA viszont panaszkodik, hogy folyton csökkentik az anyagi keretét. És lássuk be, hogy ebben igaza van a NASA-nak. Mivel a kormány által ígért dolgok megvalósítása függhet a támogatástól. A politikusoknak könnyebb a helyzetük, mivel csípőből a NASA nyakába varrhatják az ígéretek teljesítésének hiányát. Ekkor kezdődik meg az adok-kapok. Ebből általában a tudomány jön ki rosszabbul. De az emberek előbb-utóbb úgy is számon kérik az ígéreteket. Tehát az USA érdeke is, hogy ne maradjanak le, vagy adott esetben ne veszítsék el a pozíciójukat.