• BlackRose
    #31
    Azt hiszem, tökéletessen igazad van. Csak a kérdés abban rejlik, hogy az EU-nak ez lenne e a dolga, vagyis, hogy ez az egyébként teljessen zöld és tapasztalatlan, marháúl bölcsességet kerülo politika valójában az EU polgárainak a javára megy, valójában ez az amit az EU polgárai akarnak? Mert nem hiszem. Különben az ami nekem már egy jó ideje nem tetszik, az a demokrácia fogalmának teljes kifordítása az EU-ban, az amit müvelnek és amire te is rámutatsz az hatósági önkényuralom (Authoritarianism), ami kivétel nélkül káros és ártalmas. Platón modta egyszer, hogy a demokrácia átmehet a zsarnokságba (Democracy passes into despotism.), persze az EU nem járt az eszében, de gondolom éppen erre gondolt. Egy cég legyen az európai vagy tengerentúli többek között azért van, hogy értékeket teremtsen és ezáltal a lakosság egyrészének munkát biztosít, az állam muködését meg adózáson keresztül segíti. Kétségkívüli, hogy ki a fontosabb és az erosebb (az állam), de ez közelrol sem jelenti, hogy önkényuralmi jogosultsága van neki, közelrol sem jelenti, hogy valamelyik céget elonyben vagy hátrányban részesítse. AZ államnak mindenekelott az a dolga, hogy biztosítsa a feltételeket a szabad gazdaság muködésére, hogy biztosítsa a törvények végrehajtását. Persze ez mind így nagyon egyszeru és naívan hangzik, mert a valós életben nagyon neház megállapítani hol is van az a pont amely körül kell mozogni, hol kell kíméletlenül lépni, hol pedig mérsékelten vagy gyengén alkalmazni a szabályokat, esetleg idot nyerni vagy ferdíteni (még véletlenül sem megszegni) a szabályokon. AZ EU egyik oldalról ezt nem érzékeli a másik oldalon meg amint már leírtam az önkényuralom lép felszínre. A Microsoftot ugyan nem akarom sem védeni sem támadni, mert itt sokkal komolyabb dolgok elé nézünk. Minden józan ember tegye fel magának a következo kérdést: Ha az EU igy viszonyul egy olyan hatalmas céghez mint a Microsoft akinek még az USA kormánya is komoly támogatást nyújt ilyen ügyekben, akkor hogyan fog viszonyulni a kis és középvállalkozásokhoz és esetleg holnap a kisemberhez? Ne legyünk naívak.

    NEXUS6:
    "Nos, az EU lakosságában, ipari termelésben 2x akkora mint az USA!"

    lakosságban igazad van EU: 459,6 mil., USA:298.3 mil. persze ez sem 2x, de gazdaságilag az EU az USA mögött van, összesítettben ugyan nem nagy a különbség (USA 2005-ös adatok 12479.4 milliárd USD - US FedStats, EU 2005 11934.01 milliárd USD -Eurostat) és ez most amikor a dollár olcsó vagyis - különben a dollár vásárlóértéke nagyobb mint az EURO-é vagyis 120 dollárért (100 EUR) az USA-ban jóval többet lehet vásárolni mint 100 EUR-óból az EU-ban.
    különben itt van egy érdekes tanulmány:

    http://www.timbro.com/euvsusa/pdf/EU_vs_USA_English.pdf

    Dr Fredrik Bergström, President of the Swedish Research Institute of Trade, and Mr Robert Gidehag, until recently Chief Economist of the Swedish Research Institute of Trade.

    különben szeretném ha fordítva lenne... de ez a helyzet.

    "If the European Union were a state in the USA it would belong to the poorest group of states. France, Italy, Great Britain and Germany have lower GDP per capita than all but four of the states in the United States. In fact, GDP per capita is lower in the vast majority of the EU-countries (EU 15) than in most of the individual American states. This puts Europeans at a level of prosperity on par with states such as Arkansas, Mississippi and West Virginia. Only the miniscule country of Luxembourg has higher per capita GDP than the average state in the USA."

    Ja és semmi köze egy cégnek az USA vs. EU gazdasági különbségekhez.

    Rigidus:

    Valamit nem jól csináltok. Ugyanis elhiszem, hogy amit írsz az igaz, de mi a fenének vacakolni az API-val, amikor egészen elegáns megodások vannak főleg az Office platform programozása kitűnöen van megoldva, hiszen éppen ez az egyik oka a kihívás nélküli népszerűségének a corporate világban.