• winnie
    #20
    Tehát a te elméleteddel élve én meg a TóthOttó ketten megmondjuk, hogy most szombaton a BSG-t 823421 nézték (így előre, mert úgy mellesleg mi jósok is vagyunk :pp)

    (itt kezdődnek a bajok, nem az én elméletem. nem én találtam ki a statisztikát)

    ne tereld el a témát hülye számolásokkal (a 15%-t meg a példa kedvéért mondtam). míg te lebontod két emberre mintát, addig a hibahatár hihetetlen módon megnő. hasra csapok. ha van egy 1,11-szeres szorzód, akkor 1,11*1,11 még tűrhető. 1,11 a harmadikon is, de egy idő után hatalmas lesz a hibahatár. (sorry. azt hittem érted mire gondolok a kumulált szorzásnál.)

    addig tudod a mintát csökkenteni, amíg a hibahatár tűréshatáron belül van. ha nincs érved, akkor fogadd el, de felesleges folytonos tagadásba menekülni. ha van, akkor nosza.

    (a fénymásolós példád tökéletes. az első, második, ötödik másolat még jó és viszonylag korrektül visszaadja az eredetit. a 28. már nem. cél: megtalálni, hogy még hanyadik másolás fér bele egy 5%-os hibahatárba)